Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ako ďalej, Gorila? - u organizátorov sa to akosi komplikuje

Miloš MajkoDátum14. 02. 2012 23:30:18TémaKauza GORILA
200

Tlačová správa PROTEST GORILA - 14.02.2012

Vážené dámy, vážení páni.

Dovoľujeme si Vás informovať o udalostiach uplynulých dní a vyjadriť sa k rôznym obvineniam a nedorozumeniam.

Obvinenia:
V piatok mala TB skupina ľudí, ktorá tvrdila že boli v organizačnom tíme, a ktorí odišli od nás kvôli rôznym podozreniam. Títo ľudia - až na jedného, NIKDY neboli organizátormi protestov, a preto nie je na mieste vyjadrenie v médiách, že sme sa rozdelili. Jedinou osobou, ktorá bola v tíme niekoľko dní, je Stanislava Červeňová, ktorú sme vylúčili, nakoľko sa preukázalo, čo aj sama priznala, že má bližšie nešpecifikovaný vzťah s bývalým policajtom Jánom Rejdom, ktorý vystupuje v spise Gorila, a ktorý bol nedávno na kandidátke istej politickej strany. Pani Červeňová dokonca priznala, že pre danú stranu zbierala podpisy v ich tričku... Keďže nám nevedela objasniť tieto informácie, ani inak logicky zdôvodniť, stratila našu dôveru, a preto sme ju vylúčili z tímu.

Naďalej prehlasujeme, že nás neriadi žiadna politická strana alebo hnutie a akékoľvek úvahy týmto smerom sú len konšpiračné teórie ľudí, ktorých jediným cieľom je odviesť pozornosť od aktérov kauzy Gorila a odradiť ľudí na protestoch. Nie sme členmi žiadnej strany a nepreferujeme a nebudeme podporovať žiadnu konkrétnu stranu, keďže podľa nášho názoru sú všetky viac alebo menej skorumpované a do dnešného dňa žiadna politická strana neuviedla, že očistila svoje kandidátky od podozrivých kandidátov alebo že urobila akúkoľvek očistu vnútri. Všetky politické strany zásadne sledujú len vlastné záujmy pričom záujmy ľudí, ktorých reprezentujú, sú im absolútne ľahostajné.

Objavili sa rôzne skupiny ľudí - spravidla zoskupené okolo pár jednotlivcov, ktoré vycítili veľkú šancu sa priživiť na týchto protestoch, a ich jedinou snahou je naplnenie nenaplnených vlastných ambícií. Zdôrazňujeme, že táto ich nespokojnosť so súčasným stavom spoločnosti nie je o organizátoroch, ale o všetkých občanoch SR, z ktorých polovica ma existenčné problémy a žijú na hranici biedy.

POLITICI:
Sledovali sme udalosti posledných dní aj v médiách a boli sme zvedaví na reakcie politikov a rôznych ďalších „kvázi“ expertov na protesty. Zaráža nás jedna vec... Akým právom si niekto dovolí povedať, že požiadavky bežných ľudí sú, citujem, šibnuté, nereálne alebo nesplniteľné ??? Už páni politici a ich sponzori zabudli, že práve ĽUDIA im dali dôveru a mandát, aby ich zastupovali a hájili záujmy občana a nie svoje vlastné ??? Ako si dovolí nejaký predseda strany povedať, že ľudia nerozumejú politike a zákonom ??? Uvedomte si, vážení, že ste dostali moc od ľudí a ľudia vám môžu kedykoľvek tú moc aj zobrať ! Prestaňte sa tváriť, ako podporujete protesty a ako súcitíte s ľuďmi, pretože nemáte ani predstavu ako ťažko sa žije bežným ľuďom. Nemáte predstavu, aká je vonku zima a to že rodina so 6 deťmi prišla pred pár dňami o strechu nad hlavou a na žiadosti o pomoc nikto z vládnych inštitúcií nereaguje. Toto sú skutočné problémy ľudí a nie vaše nekonečné a nezmyselné debaty o tom, ktorá strana je zodpovednejšia a lepšia. Je zarážajúce, ako sa predseda strany tvári, že s Gorilou nemá nič spoločné, pritom sa tam spomína skoro 150x a ako jediný zo súčasných politikov bol priamo v byte vraj len na kolu. Kauza Gorila sa týka úplne všetkých strán bez výnimky, pretože dnes je každému jasné, za koho politické strany kopú, ale občan to nie je !

Preto vyzývame predsedov a predstaviteľov strán na verejnú diskusiu o stave spoločnosti a žiadame ich, aby nás prestali ignorovať a tváriť sa, že sa nič nedeje ! Dostali sme zatiaľ len jedinú ponuku a to do RTVS na diskusnú reláciu v stredu večer, ktorú sme samozrejme prijali.

Požiadavky:
Boli sme posledné dni aj zo strany médií, politikov a verejnosti obviňovaní, že sme nedali na stôl konkrétne požiadavky, resp. že ich meníme. Prvý protest bol o tom, že sme žiadali vyšetrenie kauzy Gorila, vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti aktérov kauzy a odstúpenie politikov zo straníckych a politických funkcií, ktorí sú spomínaní v spise Gorila. Avšak protesty ukázali, že tých problémov, na ktoré treba poukazovať je strašne veľa. Denne nám chodia stovky až tisíce podnetov zo všetkých strán, a snažíme sa po diskusii s odborníkmi v oblasti práva, ekonómie a ďalších oblastí, rozšíriť rozsah požadovaných zmien. Mrzí nás, že sme z časti podľahli tlakom na úpravu požiadaviek, ale základ ostáva ten istý ! Treba si uvedomiť aj to, že vyšetrenie – odsúdenie a potrestanie aktérov všetkých káuz si vyžaduje totálne zmeny v súdnictve, v policajných zložkách a tiež v samotnej politike. Ak teda hovoríme o korupcii, je rozlezená ako „metastázy rakoviny“ v každej oblasti nášho života.

V stredu, t.j. 15.2.2012 sa uskutoční v Bratislave celoslovenské stretnutie organizátorov protestov a ďalších pozvaných hostí, ktorého cieľom bude zosúladenie základných téz, smerovanie a stratégia ďalších našich aktivít, ako aj kooperácia regiónov v zmysle vytvorenia diskusných stretnutí po celom Slovensku. V nasledujúcich dňoch budeme vyzývať občanov, aby podporili petíciu za vypísanie referenda, ktoré môže zmeniť túto za 23 rokov rozkradnutú a skorumpovanú spoločnosť na niečo, čo bude slúžiť občanom a nie stranám !

Ďalšie protesty:
Samozrejme budeme organizovať ďalšie protesty, a hlavne sa sústredíme na CELOSLOVENSKÝ PROTEST PROTI GORILÁM, deň pred voľbami dňa 9.3.2012 na námestí SNP v Bratislave so začiatkom od 15:00.

Keďže je nám jasné, že ani zmenou vlády po voľbách sa nič zásadné nezmení, naše odhodlanie zmeniť tento štát pre občana voľbami v žiadnom prípade neskončí ! Zase tu budú vládnuť nové Gorily, ktoré si deň po voľbách začnú deliť sféry vplyvu a náš spoločný majetok.

Avšak pokiaľ ľudia chcú mať nejaké právo kritizovať, musia ísť voliť, pretože ak nepôjdeme voliť, nemáme právo súdiť. KOHO však VOLIŤ ? Možno podľa vlastného svedomia, overením si zásadných faktov premyslene. Možno sme všetci k voľbám pristupovali nezodpovedne, pesimisticky. Vyhnime sa teda tomu, aby sme opätovne zvolili GORILY, ktoré si tu robia, čo sa im zachce minimálne 20 rokov.

ORGANIZÁTORI PROTESTU GORILA

Zdroj: www.protestgorila.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie