Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Bola kontrola možného navýšenia ceny počítačov na ZŠ pravdepodobne o vyše 30 % regulérna a transparentná?

Šintava   |    V poslednom článku o dianí v obci Šintava, sme sa venovali zápisnici z rokovania  OZ podpísanej starostom obce Holičkom a kontrolovanej poslancami Matušicom a Kloknerom. Zápisnica obsahovo nesedela so skutočnosťou, čo sme doložili videozáznamom vyhotoveným z rokovania celého priebehu zastupiteľstva. Jednalo sa o bod kontroly s nakladaním s peniazmi na ZŠ.

Ešte  v mesiaci máj  2017   poslanci OZ schválili vykonanie inej kontroly na ZŠ. Tá sa týkala možného predraženia nakúpených počítačov pre žiakov o vyše tridsat percent. Keď je kontrola schválená neznamená to, že bude aj kvalitne vykonaná. Naznačujú to slová  obyvateľa obce Šintava   ing. Pavla Kysela, ktorý na túto kontrolu dal podnet a to svojim podpísaným podnetom publikovaným v diskusii na  SOL. Poslanci na podnet  reflektovali a kontrolu teda schválili. 

Po prezentovaní výsledkov kontroly hlavnou kontrolórkou  Vedrodiovou na ďalšom rokovaní OZ, Kysel naznačil, že kontrola nebola vykonaná profesionálne. Spomenul, že si sami museli hľadať dokomenty, ktoré im mal predložiť kontrolovaný subjekt. Námietky kontrolórke napísal aj  e-mailom (priložený na konci článku), do správy sa však nedostali, aj keď na to času bol dostatok.

Na vtedajšom rokovaní OZ sme sa dozvedeli dôležitú informáciu a to, že z kontoly bol vyhotovený zvukový záznam. Kontrolórka bola verejne vyzvaná  k udeleniu súhlasu na zverejnenie tohto záznamu. K verejnej výzve sa nevyjadrila.  Potvrdil by snáď vyhotovený záznam pochybnosti na ktoré Kysel verejne poukázal? Bola snáď kontorla vedená nie dôsledne, alebo bolo v nej zámerne niečo opomenuté? Pýtame sa len preto, lebo kontrolórka sa nevyjadrila k zverejneniu zvukového záznamu. Ktohovie prečo? Možno to v budúcnosti bude zaujímavé počúvanie o veciach, ktoré pred občanmi  majú byť utajené.

Pripomíname, že kontrolórka vykonáva kontrolu z poverenia OZ, takže verejne. Máme preto zato, že súhlas kontrolórky zverejniť záznam z kontroly nie je potrebný. Napriek tomu týmto verejne vyzývame kontrolórku  Máriu Vedrodyiovú, aby ona vyzvala občana Kysela na zverejnenie záznamu a tým potvrdila, že kontrola prebehla regulérne a nie je pred občanmi ktorí ju platia čo  tajiť.  

- - -

E-mail kontrolórke Vedrodyiovej ohľadom kontroly od Ing. Pavla Kysela:

No čakal som niečo viac! Ale nič neprichádzalo J

Čo tak začať:

1.       Názvom dokumentu

2.       Dátum kontroly

3.       Účel kontroly

4.       Prizvané a zúčastnené osoby (určite chcem doplniť, že za školu sa nezúčastnila kontroly žiadna kompetentná osoby (ekonómka) , ktorá by relevantne zodpovedala na otázky)

5.       Priebeh kontroly

6.       Záver kontroly

7.       Návrh opatrení

8.       Meno kto vykonal zápis a dátum vyhotovenia zápisu

9.       Komu sa zápis predkladá

K jednotlivým bodom, žiadam rozviesť:

Bod 1. Asi veľa netreba bolo to v pozývanom liste,

Bod 2. Dátum kontroly (striktne stanovený, bez vzájomnej dohody, a aj tak sa za stranu ktorá organizovala nezúčastnili kompetentné osoby)

Bod 3. Asi veľa netreba bolo to jasné s článku,

Bod 4. Doplniť osoby (určite chcem doplniť, že za školu sa nezúčastnila kontroly žiadna kompetentná osoby (ekonómka) , ktorá by relevantne zodpovedala na otázky, tak isto za obec napríklad člen finančnej komisie

Bod 5. Že na začiatku nám boli predstavené osoby , predložené (ukázané dokumenty), a až po ½ na moje vyžiadanie sa unúval niekto prísť a snažiť sa zodpovedať, a vysvetliť (aspoň osnovu v podkladov),

-          Bol urobený prieskum trhu (len 3 firmy min. čo stanovuje zákon) na ich výsledku stanovená predmetná cena diela (aj vrátane rozšírenej záruky v hodnotách okolo 50-60eur čo bolo 20-25% na 3 roky, kým bežné ceny záruky sa pohybujú 10-max. 15% ceny zariadenia).

-          Nebola výzva zverejnená na žiadnom verejnom mieste, publikácii (nástenka, tabuľa stránka školy, obce portál a pod), boli zverejnené len oslovením konkrétnych firiem

-          Boli len oslovené 3 vopred vybrané firmy (vzhľadom na to, že nejde nijak špecifické zariadenie možno sa dalo osloviť aj viac firiem), memento že ani jedna z firiem z prieskumu nebola oslovená. Ani tá z najnižšou cenou.  A tak isto, že všetky 3 fy sú z jedného regiónu, doslovne mesta a dve s tej istej adresy, úplne iného konca republiky, viac ako380 km, žiadna s okolia(minimálne nižšia cena len za dopravu).

-          Všetky 3 ponuky odoslané v rozmedzí 2 dní a obe rovnaká štruktúra (poštou, aj keď existujú emaily, osnova CP)

-          Že OBJ neobsahovala jasne špecifikované parametre, chýbali  dáta o predĺženej záruke, ceny s DPH, bez DPH,

-          Že FA neobsahovala jasne špecifikované parametre, chýbali  dáta o predĺženej záruke, záručné podmienky, odvolávka že prílohou FA je montážny, resp. dodací list,

-          Iné témy čo sa otvorili, iné OBJ, FA (el. Tabule, projektor montáž cez 500 eur a FA a OBJ bez montážnych a dodacích listov, zverejňovanie OBJ/FA nesedí číslovanie a pod)

Bod 6. Okrem konštatovania o splnení zákona, že kontrola úplne, resp. žiadnom prípade nevyvrátila pochybnosti (bod 5 )o snahe o čo najefektívnejšie spravovanie a nakladanie zo zverenými financiami,

Bod 7 (tak toto berte ako môj doplnok z záveru) Rozpísať návrhy na zlepšenie, vynakladania s financiami, dokumentácia OBJ/FA, aby dané dokumenty obsahovali všetky štandardné a požadované náležitosti daňových a obchodný dokladov. Predloženie záverov kontroly min. poslancom, a finančnej komisii obce

Moje odporúčanie urobiť rozsiahlejšiu kontrolu (bod5, 6), za účasti kompetentných osôb napr. finančná komisia obce (myslím, že min. tú by to malo zaujímať). A, že priebeh a vedenie kontroly v žiadnom prípade nebolo podľa mojich predstáv.

To je asi všetko čo ma napadlo, ale určite si spomeniete aj vy na dôležité veci, ktoré vyplynuli z kontroly, boli preberané, alebo ako kompetentná osoba viete, že by mali byť, alebo by mohli byť v danej problematike vyžadované, dodržiavané a doplnené.

Tieto body a podnety, žiadam doplniť do zápisu o kontrole

S pozdravom  Ing. Pavel Kyseľ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie