Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

"budem aj naďalej prispievať a zverejňovať všetko čo sa bude postupne odohrávať v našej obci" - Adrian Macho.

200

Šoporňa     |   Dianie v samosprávach intenzívne sledujeme minimálne po dobu 10-tich rokov, z toho takmer 9 v médiu.  Vývoj dokazuje významný nárast arogancie väčšiny jej volených predstaviteľov a dokonca v mnohých prípadoch zneužívanie samospráv na presadzovanie osobných záujmov, zámerov, ambícií, či neukojených túžob vládnuť za každú cenu. Logicky by si občan mohol myslieť, že postupným vývojom k slobode a demokracii budú volení zástupcovia rozhľadenejší, múdrejší a snáď sa z ich strany dočkáme konečne aj rešpektovania zákonov a určitých etických a morálnych noriem, ktorých aplikáciu v praxi žiaden zákon nikdy neošetrí.

Systematickým sledovaním vývoja v obci Šoporňa od januára 2012 aj obyvateľ inej obce pravdepodobne pochopí, kam až môže zájsť zápas o vládnutie a kreslo starostu obce. Práve 5.1.2012 vtedajší poslanec Obecného zastupiteľstva Adrián Macho začal s intenzívnou kritikou konania a správania sa vtedajšieho starostu Milana Vlčeka práve tu v médiu a to článkom pod názvom "Kam zmizli peniaze v Šoporni?". Počas minulého volebného obdobia tento poslanec tu na Seredonline bez jediného centa nákladov z jeho strany publikoval 16 článkov s nadpismi ako:

- Aj pre toto vznikli problémy v Šoporni!

- Nie vždy starosta nereagoval

- Už len 10 dní a ukážeme všetkým, že vieme bojovať za našu obec

 - Protokol NKÚ v obci Šoporňa

Ale aj články pod nadpismi: "Ja som zákon a žiadny zákon nie je viac ako ja, lebo ja konám zákonne."

alebo tiež: Prečo je potrebná zmena, prečo ísť voliť?

V ďalších desiatkach článkov bol priamo či nepriamo spomenutý ako poslanec OZ a boli prezentované jeho aktivity.

Vtedajší poslanec Adrián Macho mimoriadne intenzívne vstupoval tiež do diskusií pod článkami a to nielen pod svojim menom. Iste si väčšina čitateľov spomenie na akej úrovni bola v médiu diskutujúcimi vedená diskusia. Ak nie stačí si ju pripomenúť v archívnych materiáloch, ktoré sú v médiu stále k dispozícii.

Seredonline bolo založené pre umožnenie občanom verejne diskutovať o problémoch v samosprávach a spoločnou komunikáciou navrhovať a hľadať najlepšie riešenia vo veciach verejných pre samotných občanov, teda pre tých, ktorí chod samosprávy platia. Počas histórie média nebola odmietnutá možnosť písať nikomu, kto splnil základné pravidlá ako registrácia v médiu plným menom a priezviskom a verifikácia osoby buď cez telefónne číslo alebo osobným kontaktom. Túto možnosť využili stovky ľudí priamo a aktívnu registráciu má vykonanú viac ako 1000 ľudí. A to hovoríme len o SOL.

Nebudeme v tomto článku hodnotiť stav samosprávy v Šoporni počas minulého volebného obdobia  zo strany obyvateľov, to najlepšie vykonajú oni samotní. Poukázať chceme na prístup jedného voleného zástupcu počas snahy byť zvolený do funkcie starostu a následne po jeho zvolení na tento významný a zodpovedný post v samospráve.

Adrián Macho v médiu veľmi intenzívne zverejňoval a kritizoval všetko konanie, ktoré sa mu na vtedajšom starostovi nepáčilo, kládol mu otázky a dokonca všetkých vyzýval k tejto forme komunikácie. Písal napríklad toto:

"poukázalo sa na „zvláštne“ zmluvy uzatvorené s novou právnickou firmou za 11 520 eur ročne, pritom predtým nás právnik stál 900 eur ročne, prečo sú obecné noviny  o 1000 euro drahšie štvrťročne"

Ale aj toto:  "Následne začali záhadné  zastrašovania a vyhrážky na odstúpenie poslancov, viacero anonymov sa objavilo na stoloch nadriadených v ich zamestnaniach, ale ani toto nás nezastavilo, priam opačne, uistilo v tom, že treba našim občanom odhaliť celú pravdu a pokračovať v načatej práci"

A ešte napríklad toto:  "zároveň takýmto spôsobom vyzývam všetkých čo majú záujem o takúto formu komunikácie"  (Adrian Macho  v januári 2012)

Na záver samotného prvého článku z uvedeného dátumu vyhlásil podstatnú vec. Ňou je tento dokonale jeho osobnosť charakterizujúci výrok umožňujúci s nie dlhým odstupom času porovnávať vyjadrenia. Dnes ten istý Adrián Macho - no už vo funkcii  píše:  "Tie klamstvá čo tu píšeš a dovolíš zverejňovať je odpornosť. Ak na tomto staváš svoje médium, tak je to úbohé." a pre istotu nie síce už so svojim podpisom ešte toto: "Toto médium je čistá stoka."

Celý text článku Adriána Macha spred niekoľkých rokov a obdobia kedy bol mimoriadne kritickým poslancom OZ a pripravoval si kandidatúru na starostu, nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/kam-zmizli-peniaze-v-soporni/

Najzaujímavší je však záver už prvého Machovho článku, kde o sebe píše:  "Na záver len toľko, budem aj naďalej prispievať a zverejňovať všetko čo sa bude postupne odohrávať v našej obci, lebo nie som človek, čo zatvára oči nad neprávosťou, ale bojuje za pravdu a verejne pravdu hovorí. Odpoviem na každé vaše pripomienky a otázky o situácii v našej obci."

Po zvolení do funkcie starostu Adrián Macho akosi zabudol na svoje výzvy občanom, aby komunikovali a zaujímali sa o veci verejné a konanie volených zástupcov. Ten istý Adrián Macho len v inej funkcii na obdobné otázky a vyjadrenia dnes už exstarostu reaguje podráždene a už len zato, že obyvatelia Šoporne majú úplne rovnaké práva v médiu aké mal on sám, dokonca arogantne útočí nielen na samotné médium ale aj na vedenie SOL. Vyvrcholením jeho útokov proti médiu je včerajší diskusný príspevok v médiu pod článkom občana a následné zverejnenie tohto diskusného príspevku na úradnej tabuli obce Šoporňa a to vrátane videa a údajov vo svojom príspevku obsiahnutých, ktorými sa evidentne jeho autor  snaží poškodiť iné konkrétne osoby, ktoré však s jeho bojom o funkciu ako ani bojom iných obyvateľov obce nemali a nemajú nič spoločné.

Pánovi Machovi sloboda slova, demokracia a médium  SOL prestali vyhovovať momentom, kedy môžu  byť využité ako prirodzený kontrolný mechanizmus jeho spôsobu výkonu moci v obci. Je až zarážajúce, ako verejne a arogantne sa dnes stavia proti tomu, čo sám zadarmo (teda na náklady vydavateľa)  roky využíval na rovnaký účel, teda kontrolu a kritiku vtedajšieho vedenia obce.

Pre tento moment nie je až tak potrebné čo proti médiu  Adrián Macho spravil doteraz, ale včerajšie zneužitie úradnej tabule obce, čím zo svojho diskusného príspevku a vlastného názoru spravil de facto úradne potvrdené stanovisko obce a tiež čo zo svojej pozície vykoná ďalej.

Verejne si teda kladiem otázku. Čím sa odlišuje tento starosta od kolegu z inej obce, ktorý sám sebe na hlavičkovom papieri obce s jej okrúhlym razítkom udelil priestupkovú a trestnoprávnu imunitu?

- - -

Adrian Macho teda tu na  SOL  dňa  05. 01. 2012 22:59:45   napísal: "budem aj naďalej prispievať a zverejňovať všetko čo sa bude postupne odohrávať v našej obci". Zabudol však dodať, že len dovtedy, pokým to bude vyhovovať jemu a jeho zámerom.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: Obec Soporna, Uradna tabula obce
200
Autor: Zdroj: Obec Soporna, Uradna tabula obce
200
Autor: Zdroj: Obec Soporna, Uradna tabula obce


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie