Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Cítim sa byť súčasťou mesta, no o jeho diskreditácii neviem

Miloš MajkoDátum22. 05. 2015 01:09:48TémaTak to vidím ja...

Samosprávu a jej fungovanie sledujem minimálne 18 rokov (možno ešte dlhšie) dôsledne však nepochybne aspoň posledné desaťročie. Najskôr som svoje názory vyjadroval na oficiálnej stránke mesta Sereď v diskusii a v svojich internetových doménach www.majko.sk a ďalších. Od momentu založenia Seredonline čitatelia môžu v archíve postupne nájsť materiály týkajúce sa mesta za čias primátora Vladimíra Vranoviča a samozrejme jeho nástupcu v úrade Martina Tomčányiho. Za tie roky som sa stretol naozaj so všeličím, bol som pri výmenách názorov poslancov na úrade aj mimo neho, pri konfliktoch obyvateľov s policajtami, poslancami i vedením mesta a vypočul som si stovky až tisíce ľudí nielen negatívnych ale aj pozitívných skúsenostiach s konaním volených zástupcov, úradníkov i už spomenutých policajtov.

Zažil som už naozaj všeličo. Pre mňa až nepochopiteľné výroky a útoky poslancov MsZ voči sebe navzájom.  Napríklad vo volebnú noc na začiatku prvého volebného obdobia  primátora Tomčányiho  som osobne  videl a počul poslanca Kyselého tvrdiť:  "ak podvodník Tomčányi bude v Seredi primátor, to je smutne", "podvodník ktorý získal pozemky"  či "Martin Tomčányi 20 rokov robil podvody na tomto meste" ...  Absolvoval som tisíce diskusií pod stovkami článkov na SOL ako i tú naozaj asi najvážnejšiu a najtvrdšiu,  trvajúcu  niekoľko dní pred poslednými komunálnymi voľbami.

Po takýchto vážnych výstupoch ľudí  som si skutočne  myslel, že ma už nič nedokáže prekvapiť. A mýlil som sa.

Fantázia nami volených zástupcov evidentne nemá hranice, o čom som sa presvedčil dnes po prečítaní si programu Mestského zastupiteľstva zvolaného na 25. mája 2015 - 17.00hod. primátorom mesta Ing. Tomčányim. V bode 3 programu sa píše: "Stanovisko ku kampani smerujúcej k diskreditácii mesta Sereď." A tak rozmýšľam. Kto je "mesto Sereď", kým  a akým spôsobom má byť diskreditované? Primátor mesta verejne tvrdí, že prebieha alebo prebiehala dokonca nejaká kampaň na diskreditáciu mesta  Sereď. Neskromne si dovolím považovať sa za súčasť mesta Sereď - za pomerne aktívnu a pozornú súčasť mesta v ktorom žijem, no nezaregistroval som žiadnu kampaň, ktorá by smerovala k diskreditácii nás občanov. A preto rozmýšľam, čo asi môže byť schované za bodom 3. keďže nie sú k pozvánke priložené žiadne materiály, ako by sa patrilo pri zvolávaní na zasadanie tak závažného orgánu akým je  MsZ.

Načo si ešte spomínam:

- poslanci MsZ v minulom volebnom období predali majetok mesta - budovu bývalého predškolského zariadenia zjavne pod cenu znaleckého posudku stanovenú príslušným znalcom. Toto sa nepáčilo poslancovi Kurbelovi, podal podnet na prokuratúru a o svojej nespokojnosti informoval verejnosť aj na stránkach SOL

- došlo k prenájmu tepelného hospodárstva Mestského bytového podniku súkromnej firme konateľom mestskej s.r.o.-čky bez toho, aby zmluvu pred jej podpísaním videli poslanci MsZ, ba dokonca zmluva nebola prerokovaná ani na legislatívno-právnej komisii. S takýmto postupom opätovne nebol spokojný poslanec Kurbel, nakoľko tvrdí, že prenájom je pre mesto nevýhodný, resp. nevie v zmluve žiadnu výhodu pre mesto nájsť. Opätovne o veci informoval verejnosť aj na stránkach SOL.

- vo výberovom konaní na post hlavného kontrolóra mesta boli spracovateľom podmienok výberového konania navrhnuté a následne poslancami MsZ schválené podmienky zjavne nad rámec zákona. Na toto sme verejnosť upozornili na stránkach SOL. Pred hlasovaním pri samotnej voľbe boli poslanci MsZ upozornení dvomi kolegami na zjavnú protizákonnosť výberového konania. Napriek tomu väčšina poslancov hlavnú kontrolórku zvolila, nehľadiac na etiku a možné poškodenie práv tých, ktorým bola nezákonnými podmienkami mestom Sereď odopretá možnosť uchádzať sa o túto volenú funkciu v samospráve.

- primátor mesta na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám zverejnil výšku odmien, ktoré udelil prednostovi za posledný rok, následne za ďalšie 3 roky a výšku odmien vedúcich odborov a ostatných zamestnancov. Teda, aby náhodou niekto nechápal zle, nie odmien udelených súkromne z vlastného vrecka, ale z verejných finančných zdrojov. Teda peniažkov nás všetkých.

- pred pár dňami poslanec Kurbel na tlačovej konferencii prítomným médiám jasne a zrozumiteľne povedal, že napriek ďalšiemu uplynulému času stále nechápe výhodnosť prenájmu tepelného hospodárstva Mestskému bytovému podniku súkromnej firme a bol by rád, keby sa občania (asi mal na mysli aj voličov, ktorí ho zmocnili zastupovať ich záujmy v Mestskom parlamente) dozvedeli konečne o veci pravdu.

- na  výšku odmien udelených primátorom prednostovi a zároveň výšku odmien udelených prednostom niektorým vedúcim oddelení zaujala aj čitateľov. Nuž je potrebné čudovať sa, keď sa jednalo o odmeny v hodnote pekného rodinného domčeka, prípadne vysoko nadštandardného bytu ponúkaného v lokalite ako je Sereď ? Ľudia teda vyjadrujú svoju nespokojnosť a  pýtajú sa, čo je za tým ? Dnes primátor mesta v podstate neodpovedal na otázku či je jedna z evidentne najlepšie odmenených vedúcih oddelení  úradu  rodinným príslušníkom prednostu úradu, ktorý je jej nadriadeným. Nemusel, to je pravda. Ale niečo mi napovedá, že by mal. Keďže financie sú dosť citlivá téma a obyvatelia mesta už ôsmy rok akosi majú možnosť na citlivé veci pýtať sa verejne tu na  SOL.

- na toľko občanmi kritizovaný  územný plán, pri ktorom sa ešte asi potrápi ako jeho zhotoviteľ, tak obhajcovia...

No a dnes o pol tretej popoludní som sa ja primátora mesta opätovne v súlade so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám spýtal na niekoľko údajov, ktoré umožnia porovnať odmeny bývalej prednostky Hanusovej so súčasným prednostom Krajčovičom. Pre úplnosť, ešte dodám že otázok je viacej, ale tie ďalšie nie sú až tak podstatné.

Iba hodinu nato, bol poslancom mesta rozoslaný e-mail s pozvánkou na pondelkové mestské zastupiteľstvo s už uvedeným jediným bodom.

Určite som si narýchlo pri večernom espresse nespomenul na všetko podstatné, čo sa za uplynulé obdobie udialo. Určite by som mohol písať o špinavej vode, petangovom ihrisku, 50 ročnom nájme budovy Sokolovne a z nájmu vyplývajúcom záväzku pre mesto, cenzúre v SN, teda médiu nás občanov, nevpustení občanov na komisiu ktorá delila dotácie, o zastupiteľstvom ignorovaných petíciách občanov, o vedením mesta ignorovaných  hlasoch rodičov k zvyšovaniu poplatkov za MŠ  a ďalších veciach. Opätovne niečo mi napovedá, že to by bola až príliš hlboká história.

Objektívne - možno teda neviem o všetkom, čo by mohlo vrcholovým predstaviteľom nášho mesta vadiť. Pýtam sa však verejne. Môže diskreditovať mesto Sereď - teda obyvateľov niečo z vyššie uvedeného?

Takto krátko pred polnocou pri hlbšom zmyslení sa nad fungovaním samosprávy  získavam pocit, že diskreditovanými a ponižovanými sú skôr samotní obyvatelia mesta a to tým, čo sa v meste za posledné obdobie deje a najmä dlhodobou absenciou komunikácie a požadovaného vysvetlenia  tohto diania vedením mesta.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie