Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Falošný rád Maltézskych rytierov vydáva vlastné tituly a nepravé diplomatické pasy. Poznáte niektorého z nich?

Miloš MajkoDátum24. 04. 2018 17:46:38TémaTak to vidím ja...
200

"Falošný rád Maltézskych rytierov vydáva vlastné tituly a nepravé diplomatické pasy. Ocenenie od nich prijal exminister Robert Kaliňák či policajný prezident Tibor Gašpar."  Na prípade spolupracovali Aktuality.sk, TREND a televízia JOJ. Vidieť, že novinári pre spoločnosť a jej informovanie odvádzajú skutočne kavlitnú prácu. (Zdroj: etrend.sk)

Je tomu asi týždeň, čo médiami prebehla správa o ďalšom výstrelku niektorých politicky činných a o živote nás všetkých rozhodujúcich volených zástupcoch. Je pravdou, že viac ako samotný obsah publikovaných článkov čitateľov zaujali fotografie pripomínajúce skôr komixové postavičky ako serióznych volených  zástupcov vedúcich rokovanie poslaneckých zborov či rezortov, ktoré im boli na základe volebných výsledkov zverené.

Len kompletizáciou viacerých fotografií môže občan zistiť v akej spoločnosti sa títo "falošní dobrodruhovia" ocitli.

Keď sa daňový podvodník Mikuláš Vareha, ktorý si momentálne odpykáva trest vo väzení, pred rokmi chválil členstvom u maltézskych rytierov, možno ani netušil, že ide o falošný rád. Jeho celý názov je Zvrchovaný rád svätého Jána z Jeruzalema, maltézski rytieri, Federácia nezávislých priorátov (KMFAP). Na Slovensko sa rozšíril zo susedného Maďarska. (Zdroj: etrend.sk)

Nuž, viesť rezort vnútra, záchrannú službu, hasičský zbor či obec a s kamošmi sa verejne fotografovať  v mundúre vymysleného a oficiálne  neuznaného združenia, to sa už takmer blíži k odvahe (arogancii)  poberať  agrodotácie na vybetónované parkoviská, či biznisu požehnaného  "kamošmi" tiež nekontrolovaním drogového kontrabantu "prezlečeného" za ovocie.

Rozmýšľam, čo núti, alebo láka ľudí takýmto spôsobom sa zosmiešňovať? Chcú získať ešte vyšší sociálny status v spoločnosti? A to podvodom? Alebo počítajú s tým, že keď tak dajú aj voľby, vyjde im všetko?

Už tu bola kauza "falošných generálov" v uniformách a - nepomohlo. Inak tí to majú aspoň odobrené  Ministerstvom vnútra SR v stanovách občianskeho združenia. Ale falošní Maltézsky rytieri? To chce naozaj veľkú fantáziu...

No nič, keď im to teda nevyšlo seriózne, aspoň sa môžu po večeroch stretať v níektorom obecnom kulturáku a ochotnícky sa realizovať  stvárneniu nového divadelného predstavenia  súčasnej verzie Troch (v ich prípade trošku väčšej partii) mušketierov.  

 

Fotografie a bližšie informácie získate aj tu: http://www.kmfap.hu/index.php?article_id=871

A viac sa o téme dočítate tu: https://www.etrend.sk/ekonomika/falosny-rytiersky-rad-rozdava-na-slovensku-tituly-ocenil-aj-kalinaka-a-gaspara.html

https://rastislavgajdosik.blog.sme.sk/c/260727/Varehovo-Maltezske-bratstvo.html

http://www.orderofcyprus.org/index.php?article_id=91  (Ocenený minister vnútra SR Kaliňák, gen. Nejedlý, Gen. Gašpar a záchranár Culka))

 

Stanovisko k organizácii rozdávajúcej (predávajúcej?) falošné hodnosti a rády:

Dominik Brichta: Parazitujú na nás

Stanovisko skutočného Zvrchovaného maltézskeho rádu poskytol Dominik Brichta, tajomník ich veľvyslanectva na Slovensku

V čom spočíva zásadný rozdiel medzi skutočnými rádmi a falošnými?

Zvrchovaný Maltézsky rád je vo svojej duálnej povahe nielen rádom katolíckej cirkvi podľa kánonického práva, ktorý je uznávaný Svätou Stolicou (Štát Vatikán) s viac ako 900-ročnou tradíciou, ale nad rámec toho je aj zvrchovaným subjektom medzinárodného práva, ktorý udržiava plnohodnotné diplomatické vzťahy so 107 štátmi, medzi ktorými je od roku 1993 aj Slovenská republika, ale aj multilaterálne vzťahy s Organizáciou Spojených národov (OSN).

Kedy ste sa prvýkrát stretli s tým, že sa niekto označoval za maltézskeho rytiera a nebol vašim členom?

Žiaľ, v posledných rokoch sa čoraz častejšie stretávame so skutočnosťou, že niektorým samozvaným organizáciám sa darí uviesť do omylu netušiacich a neinformovaných občanov tým, že im ponúkajú bezcenné členstvá v pseudoorganizáciách, niekedy aj za vysoké poplatky a sľubujú im nepravdivé sľuby o získaní zásluh a úcty. Tieto organizácie parazitujú na viac ako 900-ročnej histórii Zvrchovaného Maltézskeho rádu a na dobrom mene jeho charitatívnej činnosti, ktorá je vykonávaná vo viac ako sto krajinách sveta.

Čo hovoríte na to, že rád vlani v decembri ocenil exministra vnútra Róberta Kaliňáka titulom „Gold Star – Grand Officer of Sword and Silence?

Udeľovanie záslužných titulov, rádov a vyznamenaní je vo väčšine európskych štátov regulované vo vlastných zákonoch. Mimo toho existujú tiež fantazijné rády, ktoré vydávajú bezcenné vyznamenania a odporúčame veľkú opatrnosť pri styku s týmito neoficiálnymi štátnymi vyznamenaniami.

Ako a kde si môže niekto overiť, či je nejaký rád oficiálne uznávaný?

Označenie „Rád“ je jasne definované kánonickým právom. K tomu je možné uviesť, že Svätá stolica uznáva v zmysle kánonického práva celosvetovo len dva nezávislé rytierske rády. Celosvetovo jediným rádom, ktorý nad rámec tohoto požíva medzinárodnoprávnu zvrchovanosť, je práve Zvrchovaný Maltézsky rád, ktorý s viac ako sto štátmi udržiava plnohodnotné diplomatické vzťahy.

Aký je jeho vzťah s rádom vedeným G. Popperom?

Existencia podobných fantazijných organizácií je nám, ako aj policajným úradom napr. z Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Českej republiky a Slovenskej republiky známa aj prostredníctvom skutočnosti, že členovia takýchto organizácií boli prešetrovaní z dôvodu skutočnosti, že sa preukazovali falošnými diplomatickými pasmi. Toto viedlo v predchádzajúcich mesiacoch k viacerým zadržaniam a trestnoprávnym konaniam, pri ktorých obvinení uvádzali, že boli prostredníctvom šéfov organizácií a predavačov falšovaných dokumentov presvedčovaní o ich pravosti. Bez ohľadu na to, či títo obvinení vedeli o pravosti ich falšovaných diplomatických dokumentoch, snažili sa v takmer vo všetkých prípadoch privodiť si výhody, resp. vyhnúť sa konaniam pri porušení predpisov tým, že sa vydávali za diplomatov.  (Zdroj: etrend.sk)


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: Internet, FB

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie