Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Kto a koho sa snaží verejne diskreditovať?

Miloš MajkoDátum01. 06. 2015 10:28:54TémaTak to vidím ja...
200

Je tomu iba niekoľko dní, čo primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi zvolal rokovanie  MsZ s jediným bodom: "Stanovisko ku kampani smerujúcej k diskreditácii mesta Sereď"

Na pochopenie, k čomu vlastne došlo, treba tak ako pri všetkom dianí okolo nás poznať aspoň časť dôvodov a následkov, ktoré viedli k takémuto podľa mňa zúfalému kroku primátora.

Asi pred siedmimi mesiacmi poslanec MsZ  Pavol Kurbel  primátorovi, ale aj občanom pripomenul predaj budovy bývalého predškolského zariadenia dlhodobému nájomcovi a pod cenu znaleckého posudku. Následne poslanec Pavol Kurbel verejne upozornil na podľa neho  (ale aj ďalších troch advokátskych kancelárií a niekoľkých ekonómov)  nevýhodnú zmluvu týkajúcu sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta súkromnej firme. A tiež na zvláštny postup pri tomto prenájme, kedy  MsZ síce hlasovalo a poverilo  konateľa  bytového podniku  "pripraviť zmluvu", no on ju hneď aj podpísal, čím bol majetok  mestskej eseročky  (poznámka: to už teda nie je majetok mesta? Ale o tom v samostatnom článku)  prenajatý za podmienok, ktorých výhodnosť alebo opačne nevýhodnosť už poslanci nedostali šancu posúdiť. V podstate bol teda majetok prenajatý  jediným človekom. Ako podozrivé sa poslancovi Kurbelovi zdalo aj to, že primátor ale aj napr. vtedajší poslanec Ing. Marian Sidor, CSc. a Ing. Róbert Král  verejne tvrdili, že zmluva bola v komisii legislatívno-právnej prerokovaná a to viac krát. Sidor sa teda spoľahol na kolegov odborníkov.

Problém je už len v tom, že na našu otázku predseda legislatívno právnej komisie  a poslanec MsZ JUDr. Michal Irsák tieto tvrdenia vyvrátil  s tým, že legislatívno právna komisia zmluvu neprerokovávala.  Áno, je to problém, no nie poslanca Irsáka, Kurbela, ale hlavne tých, ktorí tvrdia opak. No a následne to môže byť vážny problém pre nás občanov. A o tom poslanec  Kurbel hovoril aj na tlačovke v Trnave, ktorej sa z nemohúcnosti s vecou pohnúť rozhodol zúčastniť.

A pravdepodobne práve to naštartovalo primátora konečne k vystúpeniu, ktoré sa však ako obyčajne udialo za jeho réžie, pod jeho vedením, s pevne stanoveným scenárom s audiovizuálnou podporou  účelovo zostrihaného a otitulkovaného videa  Martina Daňa  GINN a dokonca s vlastným obecenstvom!

Poďme sa trošku pozrieť na to, čo sa vlastne udialo.

Myslím si, že už samotný pojem "pokus o diskreditáciu mesta" je zavádzajúci. Čo je vôbec diskreditácia? Najlepšie pozrieť tam, kde tomu "rozumejú". Preto dve na sebe nezavislé definície s uvedením relevantných zdrojov:

- - -

Slovník slovenského jazyka (z r. 1959 – 1968)1

diskreditovať, -uje, -ujú dok. i nedok. (koho, čo) pozbaviť, pozbavovať dôvery, pripraviť, pripravovať o dobrú povesť, znevážiť, znevažovať: diskreditovaný človek;
(Poznámky) mali diskreditovať minulosť týchto ľudí.
(Fr. Kráľ);

dok. i zdiskrediovať

|| diskreditovať sa pripraviť sa o dôveru, o dobrú povesť: Tým sa diskreditovala časom sústava tá. (Hurb.);

Zdroj:  http://slovnik.azet.sk/pravopis/?q=diskredit%C3%A1cia

- - -

Otvorený slovník cudzích slov

diskreditácia

zníženie autority, podlomenie dôvery
Zdroj: http://www.cudzieslova.sk

- - -

Na MsZ, ktoré inak nemalo vopred  (ako určuje zákon)  uverejnené materiály na naštudovanie, primátor mesta nechal prítomným premietať už spomenuté účelovo zostrihané a otitulkované video. Jeho prerušovaním a osobným komentovaním  počas viac ako hodiny, primátor osobne - nie Mesto Sereď -  útočil na konkrétne osoby. Video nieslo logo  GINN, za ktorým je Martin Daňo.

Osoby vážne osočované ako vo videu, tak samotným primátorom dostali na obhajobu či jednoduché vyjadrenie k primátorovým verejne prezentovaným tvrdeniam  -  poslanec Kurbel najskôr 3, potom 5 a nakoniec  10 minút,  občan Majko na návrh iného občana  jeden a pol minúty a Ivan Katrinec  svoje meno možnosť hájiť od primátora nášho mesta dokonca nedostal vôbec.

K tejto téme sa vrátim v samostatnom článku.

Zaujímavé je ďalšie dianie. Na  SeredOnLine.sk a FB sa krátko po  MsZ a použití videa   GINN  - Martina Daňa, objavili tieto diskusné príspevky:

Martin Daňo / GINN | 29-05-2015 18:12:23 |
Podozrenia GINN sa potvrdzujú - reportér Miloš Majko zo Serede, ktorý bol kandidátom tajnej spolupráce ŠTB pre styk s mládežou sa definitívne pridal na stranu ICOCRIM - vlastne bol to on, čo s nimi zorganizoval aj podvodnú tlačovku v Trnave (o meste Sereď) a včera v Komárne (o spoločnosti KOMVAK). Na tlačovke znova predniesli zmes nepodložených a zmiešaných informácií s cieľom našpiniť a rozrušiť verejnosť... veď uvidíte čo nevidieť... Nikdy som nevedel prísť na to, aký výsledok vlastne práca Majka prináša - no začínam v tom mať absolútne jasno

a ďalej:

Maškarník KATRINEC | 29-05-2015 18:14:32 |
Maškaráda falošných policajtov ICOCRIM ešte nekončí - minulý týždeń boli robiť tlačovku v Trnave - tu je nový článok Lenky Dale http://www.ginn.press/news/maskarada-icocrim

a tiež:

Pravda o ICOCRIM | 29-05-2015 18:18:49
čo je ICOCRIM nájdete tu https://www.facebook.com/groups/icocrim/

no a aby to bolo kompletné, tak ako reakcia na moje diskusné príspevky toto:

koleny STBák | 29-05-2015 19:28:31 |
Majko - toto sú frázy školeného ŠTB-áka - absolútne rovnaké a charkateristické pre odvrátenie pozornosti od teba

a pod iným článkom:

Kriminalnici ICOCRIM | 19-05-2015 17:19:19 |
Bolo jasne, ze tlacovku s ICOCRIM pripravil aj Majko z Reporter24 zo serede - vsade chodi s nimi - je to cele divadlo na ludi....

Všetko príspevky jedného autora  Martina Daňa -  GINN. Áno, toho Daňa, ktorého zostrihané video na  OFICIÁLNOM rokovaní MsZ verejne  (teda s jeho súhlasom) používal a počas prerušovania  aj osobne komentoval primátor nášho mesta  Ing. Martin Tomčányi.

Ja, na rozdiel od Daňa či primátora konšpirovať nebudem -  uvádzam VÝLUČNE  čitateľmi v tomto momente overiteľné fakty.

- - -

Už sme si povedali, čo je diskreditácia. Martin Daňo ma VEREJNE obvinil zo spolupráce s komunistickou ŠTB na základe záznamu, ktorý pred revolúciou do internej evidencie tajnej služby  zapísal dôstojník  ŠTB  súdruh Eliáš.

Asi nemá zmysel vysvetľovať tým, ktorí si už nezistili, prípadne zistiť nechcú čo znamená zápis  "KTS" - teda kandidát tajnej spolupráce, no pre tých, ktorí nevedia kde predmetné veci zistia, prinášam znovu  VÝLUČNE FAKTY a to priamo z Ústavu pamäti národa, Wikipedie a ďalších verejne dostupných zdrojov:

Kandidát agenta (tajného spolupracovníka) (zkratka KA, KTS): jednalo se o jedince, kterého chtěla StB získat za tajného spolupracovníka, ale spolupracovníkem nebyl a ke spolupráci se nijak nezavázal. Na KTS byl ale veden osobní spis, který zahrnoval krycí jméno, registrační číslo atd. Ve spisu bylo uvedeno také zda je vhodný na určitou funkci, pro jaký obor, byla vložena dokumentace různých prověrek. Kandidát většinou o své evidenci jako KTS nevěděl, a pokud se mu příslušníci StB nepředstavili, nemusel ani tušit, že jedná s rozvědkou StB. K 30. 6. 1989 bylo evidováno 3.816 spisů KTS, ještě v roce 1989 jich bylo ukončeno 1.251 a 411 získáno ke spolupráci. Koncem roku 1989 byla většina svazku KTS zničena. Pokud složka KTS nebyla převedena na svazek tajného spolupracovníka, k tajné spolupráci nedošlo, ale i z tohoto pravidla existují odchylky (viz spis ÉTER). Pokud se KTS příslušníci StB představili, mohl další styk s nimi přerušit či v něm dále pokračovat.

Zdroj: Wikipedia    

http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_bezpe%C4%8Dnost

 

http://www.upn.gov.sk/regpro/index.php

 

http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=88&strana=27&zaznam=81816

 

http://www.upn.gov.sk/sk/vysvetlivky-k-registracnym-protokolom/

 

Takže teda takto: O tom, že mňa a ďalšie tisíce ľudí  ŠTB možno sledovala  (povedané moderne monitorovala), že snáď v budúcnosti mala záujem  osloviť ma na spoluprácu, perzekuovať či niečo podobné, som ja netušil. A to až do zverejnenia predmetných materiálov na  ÚPN.

Človeku to však nedá a tak som sa rozhodol ísť za vecou dôkladne. Dohodol som si stretnutie  priamo  na  ÚPN a požiadal som pracovníkov ústavu, aby mi predložili spis, ktorý  ŠTB o mne pripravovala, pripravila alebo jednoducho čokoľvek, čo môže  existovať z uvedenej doby k mojej osobe. ŽIAĽ, v evidencii okrem predmetného záznamu sa nenachádza úplne nič. Pracovníci mi vysvetlili, že pravdepodobne som bol osobou monitorovanou z dôvodu mojej funkcie vo  vedení  S-klubu mládeže v Seredi. Preto "vedúci" - podľa ich vyjadrenia osoby pracujúce s mládežou systematicky monitorované boli. Logické to je aj pre mňa, nakoľko môj otec hneď po roku  1968  na protest vpádu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR vystúpil z KSČ.  Neboli sme veriaca rodina a jediné čo o nás ešte mohlo figurovať v "systéme" je pomerne blízka príbuzná emigrovaná vo vtedajšej  SRN (pre neskôr narodených, v Západnom Nemecku). A teda asi ich zaujímalo, ako sa k mádeži správam. O tom, kto zariadil môj odchod z klubu, prečo a ako sa klub vyvíjal potom, v tomto článku rozoberať nebudem.

Stanovisko k mojej evidencii som si vyžiadal aj písomne. Prišlo mi síce po dosť dlhej dobe, no patrí medzi dôležité archívne materiály našej rodiny - ono totiž o 20 rokov ani ľudia v strednom veku  (nehovoriac o mladších), o praktikách bývalého režimu a tom, čo  ŠTB bola, nebudú vedieť úplne nič...

Z pohľadu zákona a aj môjho pohľadu k záznamu  KTS toto:

Tak, ako nikto z nás, ani ja som nemohol v minulosti ovplyvniť, aký ŠTB-ák ma bez môjho vedomia zapíše do nejakého jeho zoznamu, bude sledovať či odpočúvať. Obdobne ako teraz neviem či som odpočúvaný alebo je moja činnosť  monitorovaná - nevie nik z vás a ani Vy, čo teraz tento článok čítate. Obdobne teda neovplyvním ani teraz,  kam ma aký  SIS-kár zapíše a čo s mojim menom bude robiť.

Viem však ovplyvniť jedno - moje správanie, konanie a teda to, ako či sa budem mať právo svojmu dieťaťu pozrieť do očí...

- - -

A teraz jedno zásadné porovnanie:

- poslanec MsZ  Pavol Kurbel, ja  a nepochybne stovky ďalších obyvateľov mesta  už 7 mesiacov žiadame primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho, aby vysvetlil nám - občanom, v ČOM KONKRÉTNE JE ZMLUVA o prenájme bytového podniku pre  nás občanov výhodná. Nič viac a nič menej. Žiadne obvinenia z mojej strany voči primátorovi  zo zločinov - len obyčajná otázka položená VEREJNE  a pod menom a priezviskom  VOLENÉMU ZÁSTUPCOVI. 

A je to  primátorom vyhodnotené, ako "pokus o diskreditáciu Mesta  Sereď".  Zasadá mestské zastupiteľstvo za účasti obecenstva so zvykmi cvičencov spartakiády a uznesením, že sa v podstate máme vzdať  prirodzenej   OBČIANSKEJ ZVEDAVOSTI a oprávnených nárokov vedieť, kto a akým spôsobom nakladá s našim spoločným majetkom .

Na druhej strane  VEREJNÉ a bezprecedentné OBVINENIE fyzickej osoby zo spolupráce s ŠTB.  Napriek tomu, že stačí prečítať si návod uverejnený ako nad samotným záznamom v knihe, tak vo vysvetlivkách, kde už aj samotný  ÚPN aj za kategóriu   "KTS"   dáva text:  "Tieto osoby neboli spolupracovníkmi ŠTB!!! " s tromi výkričníkmi.

Tak to je potom čo? Ako nazvať toto chrapúnske správanie sa  Martina Daňa (neriešim jeho  106 firiem, DPH a iné veci, ktoré sú pre orgány činné v trestnom konaní)  dokonca priamo u nás v médiu, ktoré je po celej krajine známe ako demokratické, bez cenzúry a dohliadajúce na konanie samosprávy?

Nebudem sa bližšie rozpisovať o osobnom boji  Martin Daňo/GINN versus  Ivan Katrinec/ICOCRIM. Ani k jednému mňa osobne ani médium neviažu žiadne zmluvy a neobchodujeme spolu. O obidvoch však dlhšiu dobu prinášame informácie o ktorých si myslíme, že sú pre čitateľov zaujímavé.  Informácie bez akejkoľvek manipulácie, účelových komentov  a  - nezostrihané. Konkrétne Martina Daňa sme verejne podporili aj v kandidatúre do EU parlamentu.

Na tlačovky chodíme na pozvanie ich organizátorov tak, ako všetky iné médiá. A odpoveď na otázku, prečo sme boli v Trnave na tlačovke ICOCRIM? Asi by som bol riadny idiot, keby som si nechal ujsť tlačovku na ktorej vystupuje poslanec MsZ v meste v ktorom žijem a hovorí  veci o ktoré sa aj zaujímam.

Za dôležité považujem, aký materiál ktoré médium z tlačovky prinieslo -    materiál  od  GINN  manipulovaný strihom a subjektívnymi komentármi  premietaný na tlačovke  komentovať už nebudem, ten náš je samozrejme NEZOSTRIHANÝ  sústavne prístupný verejnosti.

- - -

Dlhodobo som sa vyhýbal miešaniu sa do osobných sporov medzi   Ivanom Katrincom a Martinom Daňom. Oznámil som obom, že si do ich sporov neželám byť zaťahovaný a že ako médium budeme naďalej  informovať  objektívne o dianí v spoločnosti, teda aj o aktivitách jedného a aj druhého rovnocenne.

Nepomohlo. Martin Daňo ma zatiahol do vlastného boja a vložil sa aj do vecí v Seredi, ktorým ja sám nerozumiem úplne dokonale napriek tomu, že mám podklady od oboch strán a aj od 3 nezávislých advokátskych kancelárií a niekoľkých ekonómov.

Stalo sa tak v podstate v deň konania  MsZ. Je to náhoda? Možno si treba pospájať fakty a vidieť ich v súvislostiach. Puzzle sú postupne dopĺňané viacerými aktérmi a výsledný obraz začína byť identifikovateľný. Zatiaľ  (alebo ešte stále) sa pokúsim nebyť osobný a správať sa budem profesionálne. Ďalej sa budem pýtať na veci, ktoré ma zaujímajú ako občana a aj ako novinára. Dokonca verejne vyhlasujem, že ak chce primátor mesta či ktokoľvek iný nazývať otázky občana či média voleným zástupcom  svojskými výrazmi - nemám s tým problém, je to na ňom.

Martin Daňo tvrdí, že bude pokračovať. Je to svojim spôsobom dobre, lebo každým aj jeho krokom prichádza k doplneniu ďalšieho dielu k obrázku, ktorého kompletný vizuál prinesie   jasno do veľa vecí a určite viacerým  ľuďom.

Kocky sú hodené... 

 

- - -

Z dôvodu zachovania objektivity a vierohodnosti prinášaných informácií znovu uverejňujeme:

- linky slúžiace čitateľovi k overeniu si pravdivosti informácií

- video z tlačovej konferencie  ICOCRIM a poslanca MsZ Pavla Kurbela

- účalovo zostrihané a otitulkované video  Martina Daňa - GINN

- kompeltné video bez strihu z rokovania  MsZ, na ktorom je bvideteľná manipulácia primátorm, prerušovanie a účelové zasahovanie do videa jeho jednostrannými vyjadreniami na konkrétne osoby, ktoré od neho následne buď nedostali  možnosť verejne sa hájiť  vôbec, alebo ju dostali iba symbolicky.

Primátor mesta podľa mňa zásadne zneužil inštitút MsZ k vlastnej propagande a žiaľ, stále neodpovedal na základné otázky,  ktoré mu ako volenému zástupcovi a štatutárovi Mesta Sereď kladie poslanec  Kurbel, občania a samozrejme že aj ja osobne.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: UPN
200
Autor: Zdroj: UPN

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie