Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Nehodnoťme ľudí podľa národnosti, ale podľa toho, akí sú - ľudia...

Miloš MajkoDátum30. 06. 2019 00:50:08TémaAKTUALNE TÉMY
200

Sereď   |    Pamätáte sa na zhromaždenie občanov (nie obyvateľov mesta, ako hovorí zákon) zorganizované v súvislosti s odporom občanov voči pripravovaným ubytovniam? Bolo pred komunálnymi voľbami a primátor mesta  Tomčányi na základe  tlaku občanov prítomných v sále zrazu zmenil názor na ubytovne v areáli bývalej  Niklovky. Z propagandy ťažil ďalšie mesiace až do volieb.

Argumentami ktoré padali v sále proti cudzincom bola vysoká kriminalita, obavy chodiť večer po uliciach mesta, obavy sedieť v podnikoch či z krádeží práve zamestnancami z tretích krajín (prevažne Balkán a Ukrajina) pôsobiacimi v meste. A všetko je inak. O tom neskôr, teraz len na pripomenutie...

- - -

V článku publikovanom pod titulom  "Konflikt medzi Srbmi a Slovákmi skončil tromi zranenými osobami."  sme veľmi opatrne a zdržanlivo informovali o incidente medzi Srbmi a Slovákmi pred barom Biliard. Výsledkom konfliktu boli tri zranené osoby a v meste bol incident okamžite prezentovaný v zmysle, že  "Srbi napadli a dobodali Slovákov". Pod článkom preloženým aj do srbského jazyka sa objavili aj takéto komentáre:

Spinave srbske kurvy!!! | 28-01-2019 11:21:07 |
Kurvy spinave srbske vyjebane... Nic dobreho z nich neni a ani nebude... Dopice do Srbska naspat to vyhostit... A presne koli takymto smradom sa treba vediet branit... Keby na mna vytahli noz... Ani nerozmyslam... Hned by som zo vsetkych spravil invalidov do konca zivota...

a tiež takýto:

Seredanka | 28-01-2019 00:24:26 |
Mňa Tiež prepadli 2 srbi z nožom v ruke , mala som to stastie že sa mi podarilo im utiecť , nedobehli ma.TREBA S TYM UZ KONECNE NIECO ROBIT NIE LEN PÍSAŤ STÁLE O ÚTOKOCH SRBSKYCH OBČANOV.

Našli sa však aj čitatelia, ktorí si článok prečítali s porozumením, možno si ho len prečítali a neuspokojili sa teda s nadpisom doplneným o domienky:

Debili | 28-01-2019 12:18:37 |
Vy negramotni debili si precitajte poriadne clanok nikde neni pisane ze pichali srbi...je svedok ktory to vsetko videl a chlapci slovaci nemali co robit a cakali vonku kedy pojdu srbi a napadli ich a pichali oni tak sa zobudte a pozrite sa na nas slovensky narod aky sme sprosti a nikdy sa nevyrovname slovanom pretoze zavidite jeden druhemu

Celý článok nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/konflikt-medzi-srbmi-a-slovakmi-skoncil-tromi-zranenymi-osobami/

O niekoľko dní vyšetrovanie postúpilo, my sme navštívili dopichaného Slováka v nemocnici a natočili sme s ním rozhovor. Pravdu. Koľko ľudí ale skutočná pravda zaujíma?

Druhý článok sme uverejnili po prijatí správy z vyšetrovania pod titulom: "Výsledok vyšetrovania incidentu medzi Srbmi a Slovákmi: obvinení sú traja Slováci, z ktorých jeden mal zraniť oboch Srbov a bodnúť kamaráta."

Celý článok si máte možnosť prečítať tu: http://www.seredonline.sk/clanky/vysledok-vysetrovania-incidentu-medzi-srbmi-a-slovakmi-obvineni-su-traja-slovaci-z-ktorych-jeden-mal-zranit-oboch-srbov-a-bodnut-kamarata/

Z vyšetrovania vyplynulo, že nie Srbi napadli Slovákov ale opačne. Nožmi neútočili Srbi, ale Slováci. A Slovák nielenže dorezal Srbov, ale do brucha pichol aj svojho kamaráta - Slováka. V diskusii sa našťastie objavil príspevok:

a teraz? | 31-01-2019 08:04:53 |
A teraz kde je ste všetci....vyhnať ich...ničia nám život...oni napadli určite slovákov.... 2 strana mince...syn/dcéra bratranec otec atd..robia v zahraničí....zarabaju velke peniaze a sú super ...na to ste hrdí....ale tu by ste ich lynčovali lebo niečo sa stalo a nič o tom nikto ....a ide len s davom ako tupé ovce....Kto z Vás sa teraz ospravedlní?

Presne tak - kto sa ospravedlnil neoprávnene osočeným Srbom, ktorých na Slovensku - u nás v Seredi  dopichali nožom?

- - -

Včera sme sa dozvedeli ďalšiu príjemnú správu. V pobočke Uni Credit Bank v Seredi si klientka  menila  50 Eur na České koruny. Z banky si mala odniesť  1200 CZK, no keď si zamenené peniaze vonku pred bankou vkladala do peňaženky zbadala, že v ruke drží   3000 CZK. Pracovníčka banky si 100 korunové bankovky zmýlila s tisíckami a tak klientke vyplatila  o 1800 CZK (asi 70 Eur viac, ako menila)  vyššiu finančnú hotovosť. Klientka si uvedomila k čomu došlo a okamžite sa vrátila do banky s tým, že pracovníčku na situáciu upozornila a navyše vyplatené peniaze jej odovzdala.

"Nemohla som inak, ide o veľa peňazí a ona by to určite musela zaplatiť zo svojho. Nedokázala by som si tie peniaze v Čechách užiť" - povedala nám čestná klientka banky.

Priatelia, poctivou klientkou je  Milica Stojanovič, občianka Srbskej republiky, ktorá už dva roky pracuje na Slovensku. V práci pomaličky postupuje, čo svedčí o spokojnosti zamestnávateľa s jej pracovnými výsledkami a výkonom. Milica sa  dobre naučila slovensky a tlmočením pomáha ostatným Srbom, ktorí k nám prichádzajú. Milica cestuje po Slovensku, váži si nás a mrzí ju, že mnohí z nás sa na cudzincov aj pri bežných nákupoch pozeráme akosi "z vrchu".

O stanovisko sme požiadali vedenie Uni Credit Bank:

Dobrý deň, p. Majko,
Banka nekomentuje záležitosti  klientskeho biznisu.
Z praxe  však vieme povedať, že sa nám stávajú príjemné príhody s pozornými klientmi, ktorí poctivo nahlásia nájdenú hotovosť  v bankomate,  prinesú  nájdenú bankomatovú kartu alebo v rámci transakcie omylom prijatú platbu vrátia čestne odosielateľovi.   Patrí to medzi tie pekné momenty. 
 
Zuzana Ďuďáková
Hovorkyňa/ Press Spokesperson
Identity & Communication
 
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s., pobočka zahraničnej banky
UniCredit Leasing Slovakia, a.s.
 
- - -
 
Čo napísať na záver?
Priatelia, zabudnite na  predsudky.  Nehodnoťte ľudí podľa národnosti,  vierovyznania či štátnej príslušnosti. Neposudzujte podľa farby kože. Pozerajte sa na to, aký je kto človek. Nielen v prípade pomoci , ale aj v tých vyššie spomenutých situáciách totižto predsudky, propaganda,  ľudská obmedzenosť  a malosť  boli skutočne veľmi, veľmi zlým radcom v tvorení si názorov na iných ľudí.
 
Vážim si možnosť pravdu a slušnosť iných prezentovať verejne. A som rád, že moje skúsenosti dnes už nielen z cestovania aj po Balkáne sú pozitívne. 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie