Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Prečo som spokojný (a prečo nie) s výsledkami volieb do VÚC

Miloš MajkoDátum13. 11. 2013 09:58:53TémaVoľby do VÚC 2013
200

Sobotňajší upršaný deň aj celkom príjemný začiatok týždňa máme za sebou. A za sebou máme aj prvé príspevky týkajúce sa výsledkov volieb od diskutujúcich.

Myslím si, že fakt poučné a so zdvihnutým ukazovákom pre zabehané politické strany. Voliči ukázali taký dokonalý nezáujem a apatiu či vzdor, až sa sami čudujú výsledku.  Najskôr však môj pohľad na môj osobný výsledok.

Je  1741 hlasov veľa, alebo málo? Možno to záleží od uhla pohľadu, fakty sú však nasledovné:

- ja som kandidoval sám za seba a to bez podpory strany, ktorá by ma mohla vyniesť hore. Prečo? Uprednostnil som myšlienku hodnôt, osobnosti a tradície. Myšlienku politiky pre občanov a nie pre záujmové alebo finančné skupiny, či iba samotných politikov.

Sú to hodnoty, pri ktorých aj zostanem.

- kandidoval som ako nezávislý kandidát , bez straníckej príslušnosti a za svoje peniaze.  Nikto mi nič nefinancoval, celú kampaň som zaplatil z vlastných peňazí. Preto ani teraz a ani v prípade môjho zvolenia, by som nikomu nebol zaviazaný a teda v rozhodovaniach by som bol (ako aj v súčasnosti som) úplne nezávislý.

- svoju kandidatúru som poňal ako kandidát zpomedzi občanov, nezávislý novinár a nie proti iným, ale za samotnú vec a bez konfrontácie s kandidátmi či stranami ostatnými.

- napriek tomu, že  SOL vlastním, navrhol som do diskusie pozvať ostatných proti kandidátov, teda konkurenciu a to úplne zdarma. Ani jeden z diskutujúcich za svoju prezentáciu neplatil ani cent. Všetky  náklady   spojené s prezentáciou sme znášali my, tvorcovia  SOL, teda Ivetka ktorá strihala video  a moja rodina, ktorá znášala ostatné náklady.

Urobil som to preto, lebo demokracia, sloboda slova a služba občanom, ako i kredit novín, sú mi pojmy oveľa bližšie a dôležitejšie, ako moja účasť v politike.

Moje umiestnenie a počty hlasov od voličov:

- počet hlasov pri tak mizernej účasti vo voľbách ma príjemne prekvapil. Je pochopiteľné, že úspešnejšími boli kandidáti  kandidujúci za stranu  SMER-SD, SNS a samozrejme za strany maďarské.

Za mimoriadny úspech považujem fakt, že som dostal úplne najvyššiu podporu ako kandidát  v podstate nezávislý a ešte aj u mnohých voličov neprijateľný. Nič si nenahovárajme, všetci predsa vieme, že od určitých skupín ľudí, podporu akákoľvek moja myšlienka či aktivita  nezíska.  O to väčšiu hodnotu má každý voličský hlas. Z tohto pohľadu najmä  Seredi,  kde je niekedy situácia dosť napätá. Podpora  766 voličov je identická s aktuálnou podporou  ktoréhokoľvek poslanca  súčasného MsZ.

1000 hlasov z regiónu aj pri takto nízkej volebnej účasti svedčí  hlavne o dosahu   SOL na región.

V konečnom dôsledku teda hodnotím svoje volebné výsledky pozitívne a to napriek tomu, že mi miesto v parlamente  VÚC nezabezpečili. Neznamená to totiž, že hlasy voličov budú vyplytvané. V mojom prípade totiž aktivity zamerané na slobodu slova, vymáhateľnosť práv občanov, ich ochranu či iniciatíva za otvorenú samosprávu nekončia. Zároveň nekončia aktivity v projekte Bezpečné mesto.  Práve opačne, sú na začiatku.

Ďalšie moje kroky budú spolu so sympatizantami a členmi vedené prostredníctvom  OZ Občan rozhodni, ktoré  v mnohých prípadoch verím, že hlavne obyvateľov mesta prekvapia.

Z čoho som sklamaný najviac?

Samozrejme že z mizernej účasti na voľbách. A nesmierne ma mrzí fakt, že  SOL je stále vnímané skôr ako triedny nepriateľ a nie ako médium, ktoré môže pomáhať šíriť dobré myšlienky a to všetkým voleným zástupcom  naprieč celým politickým spektrom. SOL už veľa krát bolo a stále viac byť môže tým, čo ľudí spája a nie rozdeľuje. Zovu však to nie je len na tvorcoch ,média, ale aj na samotných čitateľoch a diskutujúcich. Ide o to, ako demokraciu pojmú v praxi.  Demokracia je totiž aj zodpovednosť. A to aj za vlastné verejne prezentované názory. Každý nahlas vyslovený názor,  totiž viac či menej ovpyvňuje verejnú mienku. A to je vhodné uvedomiť si pri písaní každého príspevku.

Prakticky je možné povedať, že nebyť skoro ukážkového bojkotovania  SOL a jeho vplyvu niektorými kandidátmi na poslancov do  VÚC, by pri účasti  Ľuboša Šúryho na  verejnej diskusi, zastúpenie  slovákov vo  VÚC dosť určite bolo.

Keď som zniesol verejnú diskusiu a otázky od občanov ja, verím že by ich zniesol aj on. Je to škoda a nielen pre Ľuboša, ale pre nás všetkých.

Ďalej ma mrzí,  že niektorí ľudia po volebnom debakli neváhajú obviňovať nie tých, ktorí sa volieb nezúčastnili, ale kandidátov ktorí voliť boli. Nie je to vhodné a človeka pripraveného niečo pre verejnosť urobiť, takýto postoj znechucuje až odrádza. Keďže nie je zrovna veľa ľudí ochotných dobrovoľne a zadarmo  pre verejnosť niečo systematicky robiť (moje osobné skúsenosti pri projekte  Bezpečné mesto)    odrádzť týchto pár ľudí neprinesie nič pozitívne.

Žiaľ dá sa predpokladať, že  následky  plynúce z výsledkov volieb ponesie naša časť okresu minimálne dlhé štyri roky. Je to pochopiteľné, vždy je bližšia košeľa ako kabát...

Čo je pozitívne?

No, neviem, či to je pozitívum, ale poučenie určite áno. Poučenie pre všetkých, ktorí ešte stále pochybujú o význame obsahu  tamtých dvoch bannerov, ktoré ešte stále na titulke novín sú uverejnené.

Ľudia vlastne sami sebe dokázali, že vlastne ani len netušili akú majú moc a čo dokáže spôsobiť mlčiaca väčšina.

- - -

Nakoľko presadzujem maximálnu otvorenosť a transparentnosť, nad rámec svojich povinností zverejňujem zúčtovanie nákladov na moju predvolebnú kampaň :

- tlač  15 000 ks letáčikov  1/3 A4, 4+1   s ich distribúciou do domácností     -     994.- Eur

- tlač   100 plnofarebných letákov  formátu  A3  a väčšieho      -     165 .- Eur 

- ostatné náklady, preprava, telefóny, réžia      -      783.- Eur

- náklady na bannerovú reklamu    -     vlastná réžia a čas strávený pri ich realizácii

Na kampaň som nedostal žiadne príspevky fyzických či právnických osôb a ani od žiadnej politickej strany.

- - -

Ešte raz  ďakujem za pomoc všetkým priateľom, ktorí ako stranu  Zmena zdola, tak mňa zastupovali v jednotlivých volebných komisiách a ešte raz každému voličovi, ktorý mi prostredníctvom svojho hlasu vo voľbách daj svoju dôveru. Zároveň ďakujem ostatným kandidátom za vedenie korektnej kampane bez vzájomných útokov a urážok.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie