Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje - alebo si z občanov robí srandu?

Miloš MajkoDátum09. 10. 2015 14:10:51TémaINFOSLOBODA

Začalo to článkom  poslanca   MsZ  Pavla Kurbela  uverejneným pod názvom   "Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke". Kritizoval v ňom predaj budovy bývalého predškolského zariadenia firme  LLARIK  s.r.o. podľa jeho tvrdenia za nevýhodných podmienok pre mesto.  Celý článok nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-alebo-preco-sa-vsetkym-zaujemcom-neuslo-miesto-v-skolke/

V článku P.Kurbel mimo iné uviedol:

"Schvaľoval sa predaj aj spomínanej budovy. Vtedy som na komisii povedal, že to bol Martin, ešte ako poslanec, ktorý svojim procedurálnym návrhom dopomohol k nájmu za 800 korún a dnes, keď je primátorom, jedným z dôvodov prečo budovu predávame je to, že nájomné nestačí  na údržbu. Nastalo niekoľkosekundové hrobové ticho a potom sa rokovalo tak, ako keby som nič nepovedal.  Pri odhlasovaní zmluvy o predaji som na zastupiteľstve taktiež upozorňoval, že budovu budeme v krátkej dobe potrebovať, lebo pribúdajú deti, a nebudeme mať voľné kapacity v predškolských zariadeniach. Zároveň si bolo treba uvedomiť, že budova bola stavaná ako predškolské zariadenie a tak bola na tento účel oveľa vhodnejšia ako niektoré budovy, v ktorých máme dnes škôlky."

V diskusii pod článkom bola pomerne zaujímavá výmena názorov a čitateľ napísal aj toto:

Peter | 07-10-2014 19:03:11 |
Veľmi učelovo napisaný článok!28detí je na jednu celu škôlku málo a ešte k tomu aj ss vekom čo do škôlky ešte nepatria!Ak sa škôlka rušila počítam že nebol dlhodobo dostatočný počet detí na prevádzku!Realita všade na svete!Nikto nezverejnil koľko mamičiek kvôli neumiestneniu dieťaťa,ktoré nesplna vekom návštevu škôlky nemohlo nastúpiť do zamestnania!Toto je tak učelovo napísaný článok p.Kurbel a tak priehľadný,takéto žalovanie nie je dôstojné verejného funkcionára!Skôr sa nažalovať nedalo?

V záujme objektivity som sa už vtedy, teda presnejšie v septembri  2014 snažil  dopátrať pravdy a tak som na obvinenia niektorých "čitateľov" napísal:

Miloš Majko | 07-10-2014 23:38:55 | 78.99.236.241 | adsl-dyn241.78-99-236.t-com.sk
Pre Peter | 07-10-2014 23:06:19 | - mate zaujimavy nazor na vec. Napiste prosim v com konkretne je clanok P.Kurbela " VEDOMÉ zavádzanie čitateľa".Ak mate podklady preukazujuce Vase tvrdenie, staci jediny e-mail alebo tel. a rad sa s Vami stretnem osobne. Garantujeme zachovanie anonymity tak, ako v mnohych inych pripadoch. Len uz proisim niekto konecne zverejnite, v com KURBEL KLAME.

Žiaľ, nenašiel sa aktívny pisateľ a nepredložil žiadne podklady potvrdzujúce, že P.Kurbel klame.  Škoda. Nemusel totiž pribudnúť článok  uverejnený pod titulom  "Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje" ktorý je vlastne zložený hlavne z e-mailovej korešpondencie redakcie s primátorom mesta  Ing. Martinom Tomčányim.

Vyberám z neho to podstatné:

V diskusii sa objavuju prispevky, ktorych autori svojimi vyjadreniami sa snazia dehonestovat ako autora clanku, tak aj Vas. V zaujme uvedenia veci na pravu mieru Vas ziadame o ozrejmenie niektorych v clanku spomenutych informacii:

-          Navrhol vtedajsi primator Vranovic zvysenie najmu pre firmu  LLARIK v sume, o akej pise poslanec Kurbel vo svojom clanku?

-          Predlozili ste ako poslanec MsZ na rokovani spomenutom autorom clanku proceduralny navrh aby poslanci hlasovali o zmluve medzi mestom a firmou  LLARIK v ktorej bola navrhnuta suma najmu  800 Sk za 1 m2?

-          Bolo o Vasom proceduralnom navrhu nasledne na MsZ hlasovane?

-          Ako ste hlasovali v predmetnom hlasovani Vy osobne?

-          Vyzval poslanec Kurbel poslancov, aby odsuhlasili sumu  950 Sk za  1 m2 namiesto 800 Sk?

-          Vyjadril poslanec Kurbel svoj protest verbalne na rokovani MsZ?

-          Aka suma za najom bola nasledne firme  LLARIK  mestom uctovana?

-          Bola budova byvalej materskej skoly zaujemcovi predana pod cenu urcenu znaleckym posudkom?

-          Podal poslanec Kurbel vo veci predaja (podla jeho nazoru pod cenu) podnet na prokuraturu?

 

Zároveň som primátora mesta  Tomčányiho požiadal o odpoveď:

Srdecne dakujeme za Vase odpovede, ktore nepochybne uvedu obcanov mesta a citatelov clanku Pavla Kurbela  do obrazu. Pre lepsiu orientaciu prosime o odpovedanie na jednoznacne polozene otazky  sposobom  ANO / NIE.

Primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi reagoval e-mailom  dňa  Friday, October 03, 2014 9:22 AM  nasledovne:

Pán Majko,

dostal som Váš mail. K článku, ktorý bol uverejnený pod názvom “Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke” Vám oznamujem, že skutočnosti týkajúce sa objektu, ktorý mimochodom nikdy škôlkou nebol, zisťujeme. Informácie uvedené v článku sú podané účelovo a neinformujú objektívne. Považujem to za účelové zavádzanie občanov. Po preverení všetkých skutočností týkajúcich sa tohto nekorektného článku Vás budeme informovať.

S pozdravom

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta

Obsah odpovede primátora mesta Tomčányiho ma naozaj zarazila - poslanec Kurbel popísal podrobne priebeh celého obchodu  mesta v zastúpení ním najskôr ako poslancom MsZ a následne ako primátorom a teda štatutárom.  Nejedná sa o desaťročia starý problém a ja som si tvrdenia poslanca Kurbela overil v priebehu niekoľkých minút na oficiálnej mestskej webovej stránke. Aké "skutočnosti" teda primátor zisťuje?

Preto som mu odpovedal nasledovné:

Po kratkom patrani na oficialnej stranke mesta www.sered.sk  v snahe usetrenia Vasho casu si dovolime  poradit Vam. Odpovede najdete v audio zázname z rokovania predmetneho zastupitelstva a v dalsej rubrike su publikovane vysledky hlasovania.

Pan primator, dovolim si pripomenut, ze autorom clanku nie som ja, ale poslanec MsZ. Mediu  SeredOnLine.sk a mne osobne ide vylucne o publikovanie pravdy a tym o eliminovanie nezmyselnej anonymnej diskusie s prispevkami utociacimi ako na autora clanku, tak na Vasu osobu.

Myslim si, ze obaja sa zhodneme v tom, ze odborna problematika by obcanom mala byt prezentovana odborne, presne a bez moznosti nespravneho vykladu publikovanych informacii citatelmi. Zaroven obaja nepochybne zastavame nazor, ze v serioznom mediu je nevyhnutne potlacit vplyv anonymnych diskutujucich systematicky utociacich na volenych funkcionarov medzi ktorych patri ako p. Kurbel, tak aj Vy.

Pan Tomcanyi, verime, ze ked predmetne informacie zistite, oznamite ich e-mailom, aby mohli byt publikovane pre citatelov nebaziacich po klebetach, ale vyzadujucich skutocnu pravdu.

Pripomínam, že komunikácia vo veci prebehla presne pred rokom. Medzitým prebehli komunálne voľby, boli zrušené verejné stretnutia vedenia mesta s občanmi (že by obavy z priamo a na kameru položených otázok od občanov?)  a odpovede primátora Tomčányiho sme sa doteraz  nedočkali.

Zato sme sa dočkali oslavného článku v SN, kde sa vedenie mesta chváli s prebudovaním asi dvoch tried na materskú školu. Investícia nespochybniteľne mimoriadne potrebná, no je na mieste otázka - poznajú občania pomer ceny utŕženej za celú budovu s pozemkom s nákladmi potrebnými na prispôsobenie priestorov pre 22 detí? (vid článok v SN)

Mesto  Sereď malo svoju budovu na svojom pozemku stavanú ako predškolské zariadenie. Predalo ju podľa slov poslanca Kurbela nevýhodne a pod cenu. A to napriek upozorneniam  poslanca Kurbela na potrebu priestorov pre naše deti. Nechceme práve na deťoch postaviť budúcnosť mesta? 

Nepíšem to rád, no inak nemôžem. Čoho sa bojí primátor Tomčányi, keď rok neodpovedá občanom na položené otázky vo veci verejnej  - že financie mesta a nakladanie s majetkom je stále vecou verejnou   ;-) -  a to napriek jeho osobnému verejnému prísľubu, že odpoveď poskytne?

Takže po roku znovu opakujem otázku - pán Tomčányi, v čom sú  "Informácie uvedené v článku sú podané účelovo a neinformujú objektívne" ? Pán primátor, to som nenapísal ja, ale Ty a bez ďalšieho Tebou sľúbeného doplnenia to vyzerá voči poslancovi Kurbelovi a nám občanom dosť hodne neseriózne.  ;-) 

Možno ešte trošku jednoduchšie: dozvieme sa teda aspoň po roku, v ćom  teda KURBEL V ČLÁNKU KLAMAL?

- - -

Článok publikovaný pred rokom k téme s titulom  "Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje"  kde sú uverejnené e-maily v plnom znení nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/primator-mesta-martin-tomcanyi-odpovede-na-otazky-zistuje/

Poznámka na záver:

Pod článkami uverejnenými  už pred rokom čitatelia  napísali aj takéto príspevky:

seredan | 05-10-2014 16:14:31 |
Toto ma byť odpoveď primátora veď to je hanba a výsmech priamo do očí občanom.Hádam nám nechce Tomčanyi nahovoriť,že nevie a nepametá si ako to bolo pri hlasovaní.

seredan | 12-10-2014 23:14:19 |
to ze clanok je pisany ucelovo a aj tak nacasovany je uplne jedno. Hlavne je,ze obsah clanku nikto nespochybnil ani primator. Takze zrejme to co sa uvadza v clanku je pravda. A ked uz spominam primatora nikde tu nevidim jeho reakciu. Snad sa boji pravdy? Preco mlci ako vos pod chrastou? Moze sa ludom pozriet do oci a povedat, ze vsetko co robil ako poslanec a ako primator bolo pre obcanov mesta?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie