Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Rozhodnutia v meste nevykonávam ja ani SOL a teda nevytváram ani kauzy s nimi spojené

Miloš MajkoDátum22. 11. 2017 09:35:12TémaTak to vidím ja...

A zase tu je téma diskusie. Pod článkom týkajúcim sa klamania poslanca  MsZ, viceprimátora a primátorovho hovorcu anonymný diskutujúci napísal pravdepodobne na moju adresu toto

pre MM | 22-11-2017 06:21:59 |
Neviem či idete správnou cestou pán MM,doteraz samé urážky,osočovania a negatíva..Doteraz som sa nedočítala niečo čo nevyzýva k nespokojnosti občanov od vás.Čo už ozaj v tomto meste nieje niečo o čom by ste napísal niečo pekné..Nepoznám vás osobne ale zatiaľ som nikde nevidela ani nečítala o tom,čo ste napríklad spravil vy,pre mesto v ktorom ako tvrdíte žijete od malička..Dokonca ani len nepíšete nič pozitívne..A nakoniec,nepoznám ani pána Veselického,ale vaše žabo-myšie vojny isto siahajú niekde do ďalekej minulosti,ale prečo nimi zaťažujete iných ? Viem sú to vaše noviny a dobre že to tak je...aspoň je vidieť aký ste \"nezávislý\" Toto bol môj prvý a posledný článok,ktorý som sem napísala,takže nečakajte reakcie na vaše odpovede.S pozdravom..Ďakujem za prečítanie..

Keďže je príspevok napísaný slušne a s podobným obsahom za roky tvorby média nie je prvý, rád zareagujem.

V zásade píšem svoj názor na voleného zástupcu a dianie v meste, no s pomerne veľkým rozdielom od väčšiny diskutujúcich. Názor si tvorím na základe množstva získaných podkladov a faktov k téme, ku ktorej sa vyjadrujem. Tak je tomu aj v prípade tohto pána  meniaceho postoje k právam občanov a povinnostiam volených zástupcov podľa toho, či sa k moci dostať chce, alebo už pri nej je.  Neviem, či je v meste niekto kto by bol radšej, keby poslanec Veselický aj dnes verejne zastával napr. názor "pýtať sa je právo a odpovedať povinnosť", alebo čo pred rokmi napísal sem: http://www.seredonline.sk/o-nas/  Ani jedno a ani druhé však dnes pán Veselický neuznáva a dokonca bez hanby koná úplne opačne.

Som rád, že moje príspevky "vyzývajú občanov k nespokojnosti", aj keď by som bol radšej, aby fakty v nich uvádzané občanov konečne priviedli na rokovania  MsZ a prípadne pred MsÚ s megafónmi a transparentami v rukách, keďže väčšina poslancov MsZ a primátor mesta Ing. Martin Tomčányi roky ignorujú otázky občanov a neodpovedajú  dokonca ani v tak závažných témach, ako je napr. nakladanie s majetkom mesta, či  ich výkon moci vo veciach verejných.

Bližšie informácie môžete získať napríklad tu:

http://www.seredonline.sk/clanky/ignoruje-primator-tomcanyi-pravo-obcanov-na-informacie/

alebo niečo staršieho dátumu:

http://www.seredonline.sk/clanky/primator-mesta-martin-tomcanyi-odpovede-na-otazky-zistuje/

Samozrejme, môžem priložiť viac linkov na články, ale tak isto si ich v prípade záujmu môže vyhľadať sám čitateľ.

Ak občan položenie legitímnej otázky volenému zástupcovi  (teda vlastne svojmu zamestnancovi) považuje za "samé urážky,osočovania a negatíva.", ja neovplyvním a ani nechcem.  Zároveň nemôžem ani za to, že volený zástupca nechce odpovedať, alebo že položené otázky  vzhľadom na jeho konanie alebo NEkonanie v konkrétnych veciach či kauzách sú mu nepríjemné.

Dovolím si tu dôrazne pripomenúť, že rozhodnutia v meste nevykonávam ja ani SOL a teda nevytváram ani kauzy s nimi spojené.

Už niekoľko krát som si k mojej osobe dokonca prečítal aj príspevok, v ktorom jeho pisateľ písal "karma ma dobehne". Veľmi zvláštny postoj k životu, kedy má karma dobehnúť občana či novinára, ktorý verejne upozorňuje na odhalenie napr. nezákonného konania v nakladaní s majetkom mesta a nie samotného nezákonne konajúceho konkrétneho voleného zástupcu. Aj to je ale pohľad na svet. Podľa mňa síce svojský, no z pohľadu niektorých ľudí ťažiacich z nezákonného stavu určite pochopiteľný.

Vážený diskutujúci, každý  autor sa venuje iným témam a  SOL nie je len o mojich príspevkoch. Máte výhodu v mojej korektnosti, kedy otázky občanov uverejnené na  SOL nájdete napr. v rubrike   http://www.seredonline.sk/postreh-obcana/     otázky poslancom  napr. v rubrike   http://www.seredonline.sk/otazka-poslancovi-msz/     o kauzách sa dozviete v samostatných rubrikách nazvaných "kauza" s dodatkom jej názvu a moje názory napr. tu: http://www.seredonline.sk/tak-to-vidim-ja.../ . O arogancii v samospráve sa taktiež dočítate hlavne v rubrike:  http://www.seredonline.sk/arogancia-v-samosprave/. Takto sa viete rýchlo orientovať o aký druh publikovaného materiálu sa jedná a tak sa nestane, že by ste si spravodajstvo mohli zameniť s mojim v niektorých prípadoch možno aj individuálnym názorom na danú problematiku.

Pýtate sa, čo som urobil pre mesto ja. Osobne si nemyslím, že toho je málo, no tento článok zrovna tejto téme venovať nechcem. Určite sa v prípade záujmu v novinách podrobnosti dočítate.

V každom prípade ale pripomeniem, že občan odvádza štátu, samospráve a teda aj mestu dane a nie je to prioritne občan, koho úlohou je konať pre mesto. Zákon túto povinnosť ukladá voleným zástupcom, primátorovi (štatutárovi) mesta, zamestnancom mesta, úradníkom a tiež zamestnancom organizácií v pôsobnosti mesta. Teda ľuďom priamo z našich daní platených - nie samotným občanom. Takže, občan má v tomto prípade hodne práv a naozaj málo povinností.

K ostatnému sa vyjadrovať nebudem, nakoľko už podľa textu si v myšlienkach musíte najskôr urobiť poriadok sám.

Čo sa týka samotných rubrík, ktorým majú noviny dosť, v krátkom čase pribudne ďalšia. Jej názov bude "Klamstvá primátora Tomčányiho". Teda, neviem, či vás rubrika poteší, no práve v tejto rubrike sa postupne dozviete veľa verejne vyslovených klamstiev v mimoriadne závažných veciach týkajúcich sa života každého z nás, ktoré zazneli z úst (pera) konkrétneho občanmi voleného zástupcu. Na občanovi bude, ako ich vyhodnotí a ako sa zariadi.                               

Keď tak nad tým rozmýšlam, možno keby som pre mesto neurobil nič iné, už vytvorenie spomenutej rubriky, už by to bolo viac ako dosť. Ostatné rád nechám na ostatných, napríklad aj na vás v prípade, že nájdete odvahu vystúpiť z anonymity a aj vy pomenujete veci svojimi menami.                              


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie