Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Aj toto je realita všedného dňa. Žiaľ... - alebo, "vie vôbec ten prokurátor, voči čomu dáva protest?"

Miloš MajkoDátum10. 04. 2013 11:36:46TémaKuriozity v meste
200

Druhú časť nadpisu som si dovolil požičať z výroku  poslanca  MsZ v Seredi,  Ing. Ľubomíra Kyselého. Ďakujem, nadpis vystihuje možno viac, ako si dnes ešte uvedomujeme.

Ak chcete pochopiť jeho obsah, práve nastal čas vypočuť si priložené video vyhotovené v pondelok na stretnutí vedenia mesta s občanmi. Na videu poslanec  MsZ  Ing. Ľubomír Kyselý  verejne kladie otázku, či "prokurátor vôbec  vie, voči čomu dáva protest a možno mnohokrát ani nevie, kde je  Sereď..." odvolávajúc sa pri tom na výrok  JUDr. Michala Irsáka, predsedu legislatívno právnej komisie.

- - -

Video z komunikácie s poslancom MsZ Kyselým je pod týmto článkom.

- - -

Predpokladám, že s obsahom videa ste sa zoznámili, je teda čas čítať ďalej.  Po takomto vyjadrení poslanca  nášho mestského parlamentu by určite nebolo dobré a ani vhodné, keby som o veci "odborne" čokoľvek splietal ja sám, keďže nemám právnické vzdelanie. Pomôžem si teda odbornou literatúrou, ktorá nám vysvetlí, čo je teda úlohou prokurátora vo vzťahu aj k tej našej seredskej podzákonnej legislatíve:

Dozor prokurátora nad zachovávaním zákonnosti orgánmi verejnej správy

Prokurátor vykonáva dozor nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy. Orgánmi verejnej správy sa rozumejú

a) orgány štátnej správy,
b) orgány územnej samosprávy,
c) štátne orgány a iné právnické osoby, ktoré osobitný zákon splnomocňuje na vydanie všeobecne záväzného právneho predpisu
d) právnické osoby, ktorým osobitný zákon zveril rozhodovanie o právach a povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb v oblasti verejnej správy; dozor nad činnosťou orgánov záujmovej samosprávy prokurátor nevykonáva, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

Pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy prokurátor dbá na to, aby svoje zákonné povinnosti aktívne plnili predovšetkým kontrolné orgány.
Prokurátor vojenskej prokuratúry vykonáva dozor nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov v ozbrojených silách.

Prokurátor vykonáva dozor nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy

a) preskúmavaním zákonnosti

1. všeobecne záväzných právnych predpisov vydaných orgánmi verejnej správy,
2. smerníc, uznesení, úprav, opatrení a iných právnych aktov vydaných na zabezpečenie plnenia úloh v oblasti verejnej správy (ďalej len "opatrenie"),
3. rozhodnutí vydaných v jednotlivých veciach v oblasti verejnej správy (ďalej len "rozhodnutie"),
4. postupu orgánov verejnej správy pri vydávaní opatrení a rozhodnutí,

b) vykonávaním previerok zachovávania zákonnosti,
c) uplatňovaním poradného hlasu na zasadnutiach orgánov verejnej správy.
Právnymi prostriedkami, ktorými prokurátor vykonáva dozor nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy, sú:
a) protest prokurátora,

b) upozornenie prokurátora,
c) návrh na začatie konania pred súdom podľa Občianskeho súdneho poriadku

Právnym prostriedkom dozoru nad dodržiavaním zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov orgánmi verejnej správy je aj návrh generálneho prokurátora na začatie konania pred ústavným súdom o súlade právnych predpisov.

Zdroj: paragraf.sk

 

- - -

 

Na stretnutí v danom čase boli predo mnou  JUDr. Ján Mizerík  náčelník MP, Božena Vydarená poslankyňa  MsZ, JUDr. Michal Irskák  poslanec MsZ, Ing. Tibor Krajčovič  prednosta  MsÚ, Ing. Ľubomír Kyselý poslanec MsZ a zároveň protirečník,  Ing. Martin Tomčányi  primátor mesta  Sereď, Bc. Ľubomír Veselický  viceprimátor mesta  Sereď. Ospravedlňujem sa prítomnému občanovi a kolegyni, že ich v tomto kontexte nespomínam.

Poslanec  MsZ  Ing. Ľubomír Kyselý  vystupoval naozaj presvedčivo  a na prvý pohľad najmä pre väčšinu bežných ľudí to čo hovoril vyzeralo že má svoje rácio. Žiaľ, iba na prvý pohľad.

Z vyššie uvedených odborných materiálov  jednoznačne vyplýva, ako neskutočne sa mýlil. A zároveň to, prečo som si dovolil podotknúť, že jeho výrok budeme starostlivo archivovať, pretože jeho obsah ho zaradí medzi historické výroky, ktoré si dôkladnú archiváciu zaslúžia.

Na stretnutí  aj v tejto diskusii som bol v podstate "sám proti všetkým".  Možno zase na prvý pohľad by som mal byť potešený a považovať sa za víťaza. Nie, nepovažujem. Vzhľadom na to o čom  a ako poslanec  MsZ  Kyselý  verejne hovoril ma neskutočne mrzí fakt, že som bol jediný, kto  jasne a zrozumiteľne pochopil  v akom strašnom omyle sa pohybuje. A bol som jediný, kto na tento fakt upozornil.  Pri tomto štýle myslenia je myslím si že jasné, prečo podzákonné normy tvorené  a schvaľované  MsZ v Seredi sú v rozpore so zákonmi  krajiny a  mnoho krát aj s Ústavou  SR.

Toto poznanie víťaztvom však nie je. Ako som povedal v neoficiálnom  rozhovore primátorovi mesta  Ing. Martinovi Tomčányimu, sú veci, v ktorých niet víťazov. Sú len porazení...

- - -

Mám obavy, že aj hľadanie nepriateľa vo veci  VZN  všade naokolo - dokonca už aj v prokurátoroch oprávnene a zo zákona upozorňujúcich na závažné pochybenia v podzákonných normách prijímaných v našom meste   -  len nie v radoch vlastných, nevedie nikam.

Preto týmto verejne opätovne a už po štvrtý raz ako obyvateľ mesta  dávam vedeniu  MsÚ  návrh, obráťte sa na odborníkov. Pavol Pachník je ochotný pristúpiť na konzultácie také, ktoré by umožnili odstrániť  chyby, ktorých sa pri tvorbe  VZN  (nepochybujem o tom že neúmyselne)  dopúšťate.

- - -

Poznámka na záver: Tento materiál si nedáva za úlohu informovať o celom priebehu stretnutia vedenia mesta s občanmi, ale upozorniť na jednu z mimoriadne vážnych tém, o ktorých prebehla diskusia a poukázať na pohľad na ňu  u jedného z poslancov  MsZ, ktorí spolurozhodujú  o krátko či dlhodobom smerovaní nášho mesta a teda života v ňom za nás obyčajných občanov - voličov.

- - -

Ešte snáď na uplný záver  drobný osobný odkaz - Ľuboš, neprekrucujem, nie je to v mojom záujme. Myslím. A to by sme už konečne mali viacerí.  V záujme nás všetkých.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie