Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Z obecného úradu je Základná škola len krížom cez ulicu...

Už niekoľko krát som napísal, že osobne proti starostovi Holičkovi nič nemám (o ním podanom trestnom oznámení na moju osobu si myslím svoje) a ide mi naozaj iba o hladanie a následne zverejnenie pravdy napr. aj o kauze Obec Šintava proti Lodenica s.r.o. Sledujúc vystupovanie starostu Holičku a jeho správanie sa voči občanom na rokovaniach OZ  som za rok nadobudol dojem, že Holičkovi vo veci Lodenice ide hlavne o akýsi osobný boj (odvetu?)  proti exstarostovi Jurčagovi. Žial, za obecné peniaze. Ľudia hovoria jedno, Holička niečo iné. Veď viete, každý to prezentuje ako tú "svoju" pravdu. Pravda je však len jedna a to tá podložená faktami.

Diskusia poukazujúca na spor obce s Lodenicou s.r.o. na  SoL pod úplne inými článkami týkajúcimi sa obce,  ma s projektom "Transparentná samospráva"  pred viac ako rokom priviedla do Šintavy. Aj s kamerou, ktorá jednoznačne  dokumentuje, dokazuje a následne nas*era hodne tých, ktorým sa pod rúškom nezverejnenia mnohých informácií v obci po niekoľko rokov bačovalo takpovediac jedna radosť. A stačilo tak málo...

Úplne od prvého zastupiteľstva na ktorom som sa zúčastnil, som mal záujem o korektné informácie od obidvoch strán. K čomu došlo? Pôjdem po poradí:

starosta obce Miroslav Holička:

- na moje otázky položené v súlade s platnou legislatívou mi okamžite  reagoval arogantne s tým, že neodpovie, úmyselne poruší zákon, lebo mu nehrozí žiadna sankcia

- naozaj fakty žiadané ku kauze Lodenica nezverejnil prakticky rok

- pri ďalšej otázke týkajúcej sa inej témy vo veci verejnej na mňa podal trestné oznámenie, kde vyšetrovateľka  OR PZ Galanta vo veci začala aj trestné stíhanie, ktoré však po mojom výsluchu a predložení argumentov zastavila. Nepomohla ani sťažnosť M.Holičku prokurátorovi.

- a obecný úrad v rade prvom  (starosta v rade druhom) si svoju zákonom stanovenú povinnosť voči občanovi neplnili rok - až na tretiu žiadosť reagovali tým, že požadované informácie zverejnili.

- si sám navrhol o koľko mu majú poslanci OZ zvýšiť plat a to napriek úmyselnému porušovaniu zákona

- ignoruje oprávnené požiadavky občanov na vysvetlenie finančných káuz, ktoré počas roka boli odhalené poslancom OZ a hlavnou kontrolórkou 

- nedvíha služobný mobil platený občanmi, neodpovedá prakticky na žiadne otázky občanov a z rokovaní OZ pred občanmi zbabelo uteká.   

- verejne klamal v odpovedi občanovi poskytnutej v súlade so zákonom o Slobodnom prístupe k informáciam. Z klamstva sa na OZ usvedčil sám za výdatnej pomoci ekonómky obecného úradu

- na návrh  ním  úmyselne poškodeného občana - novinára na mimosúdne vyrovnanie nereaguje

exstarosta Jurčaga - Lodenica s.r.o.:

- ochotne médiu poskytol materiály týkajúce sa žaloby podanej starostom Holičkom na Lodenicu s.r.o.

- neodmietol stretnutie a bez problémov na kameru povedal svoj pohľad na predmetný spor

- vždy dvíha svoj súkromný mobil platený z jeho súkromných peňazí a ochotne komunikuje kedykoľvek nielen telefonicky, ale aj osobne

 

Zvykne sa hovoriť, že každá minca má dve strany a z pohľadu novinára vždy mám záujem o stanovisko všetkých zainteresovaných strán. Za žiadnych okolností nechcem, aby tento článok bol pozitívne ladený voči jednej zo strán, nakoľko mi je úplne jedno, ktorá strana tohto sporu má pravdu. V tomto článku dokonca ani neriešim pocity občanov z výkonu funkcie súčasného starosu Holičku či exstarostu Jurčagu. Tu a teraz sa venujem výlučne kauze žaloba zo strany obce Šintava na Lodenicu s.r.o. Tento spor totiž obyvateľov obce môže vyjsť - zdôrazňujem môže vyjsť - naozaj veľmi draho.

O ochote oboch zúčastnených strán komunikovať som napísal vyššie. Som však neoblomný a niektoré fakty naozaj potrebujem získať tzv. "neprestrelne". Argumenty a písomné podklady pre zachovanie objektivity potrebujem od oboch strán. Obecnému úradu som teda predložil ďalšiu žiadosť o zverejnenie konkrétneho materiálu, na ktorý sa starosta Holička verejne odvoláva.

Tu je kópia jednoducho formulovaného e-mailu s jedinou jasne postavenou otázkou:

From: Milos Majko
Sent: Monday, October 24, 2016 11:18 AM
To: obec@sintava.sk
Cc: seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Obec Sintava, starosta obce,
Na zaklade verejne prezentovanych tvrdeni starostu obce Miroslava Holicku, ze mal mandat OZ na podanie zaloby na sud vo veci Lodenica s.r.o., Vas ziadam o zverejnenie:

1. – konkretne uznesenie Obecneho zastupitelstva, v ktorom starostu obce Sintava  Miroslava Holicku  poslanci OZ poverili podanim zaloby na prislusny sud vo veci Lodenica  s.r.o.

Ziadam v zakonnej lehote zverejnit scan celeho uznesenia a zaslat ho e-mailom na: majko@majko.sk

Dakujem.
Milos Majko, Trnavska 53, 926 01  Sered
Kontakt: 0907 277 777

Odpoveď starostu obce:

From: Obec Šintava [mailto:obec@sintava.sk]
Sent: Monday, October 31, 2016 10:01 AM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Na základe Vašej žiadosti v súlade so zákonom č. 211/2000 Z.z. zo dňa 24.10.2016 kde žiadate konkrétne uznesenie Obecného zastupiteľstva, v ktorom starostu obce Šintava  Miroslava Holičku  poslanci OZ poverili podaním žaloby na príslušný súd vo veci Lodenica  s.r.o.
Vám oznamujem, že v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov je mojou povinnosťou čo najlepšie hospodáriť s obecným majetkom, ochraňovať záujmy obce, zveľadovať obecný majetok podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
S pozdravom
Miroslav Holička, starosta obce

- - -


Vždy sa snažím byť nadpriemerne tolerantný a chápavý. Dokonca veľa krát hľadám trošku stratený význam v komunikácii druhej strany, či snažím sa čítať "medzi riadkami". V tejto komunikácii však zákon s niečim takým nepočíta. Osoba povinná - rozumej obecný úrad, má zákonom uloženú povinnosť a občanovi zákon v rovnakej veci stanovil práva. (to asi preto, že všetko v obci - dokonca aj chod úradu, platy úradníkov a aj starostu vlastne v plnej miere financuje práve občan zo svojich daní tvorených vlastnou prácou)

Po viac násobnom prečítaní si odpovede starostu Holičku hľadám v jej obsahu zmysel, resp. nenachádzam odpoveď na položenú otázku. A tá bola tak jednoduchá a jednoznačná. (Zjednodušene:  obecný úrad je povinný zverejniť konkrétne uznesenie, alebo jasne a zrozumitelne oznámiť žiadateľovi, že takéto uznesenie neexistuje.  Odpoveď iná je zbytočným plytvaním času nás oboch a je v rozpore so zákonom.)

Asi týždeň som rozmýšlal, čo o odpovedi starostu Holičku napíšem do média. Fakt chcem byť maximálne korektný a slušný. Tak teda píšem: pán Holička, obecná základná škola je od úradu, na ktorom  zastávate post štatutára a reprezentanta  obce len krížom cez ulicu. Tam isto žiaci druhého stupňa vedia, čo znamená odpovedať na položenú otázku a ako sa to robí. Inak by museli opakovať ročník. Ak by ste pre ich ostych náhodou nepochodili, každý učiteľ  Vám určite rád poradí. Budete to potrebovať, pretože zákonná lehota Vám dnes uplynula, v podateľni Vás čaká odvolanie voči fiktívnemu rozhodnutiu a Vy viete, čo po ďalšom  ignorovaní zákona nasleduje.

Ospravedlňujem sa, nikoho som pobaviť nechcel,  no sú situácie, kedy jednoducho nemôžem inak...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie