Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina  2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

"za tú reklamu ktorú mi robiš tebe nie" – hovorí viceprimátor Veselický, ktorý však nemal problém prijať takmer 150 000 Eur vyplatených s porušením zákona.

Dnes sme zisťovali podrobnosti o aktuálnych  problémoch na Zbernom dvore.

Článok nájdete tu:  https://www.seredonline.sk/2019/10/03/ludia-to-budu-zase-vyhadzovat-za-tytes-alebo-to-vsetko-budu-hadzat-do-komunalneho-odpadu-a-nebudu-separovat-obcan-o-problemoch-na-zbernom-dvore/

Ako vždy, aj dnes sme mali záujem uverejniť stanovisko za problematiku zodpovedných osôb, teda vedenia mesta. Snažili sme sa telefonicky osloviť tých, ktorí sú za chod MsÚ zodpovední. Priamu povinnosť komunikovať s médiami má v pracovnej náplni viceprimátor a hovorca primátora Veselický. Na tento účel má pridelený a nami občanmi platený aj služobný mobilný telefón a aj za túto prácu poberá / poberal už viac ako 8 rokov plat, odmeny a ďalšie benefity.

Od účinnosti novelizácie príslušnej legislatívy, Veselický na základe rozhodnutia primátora Tomčányiho  z verejných finančných zdrojov poberá odmenu  1350 Eur mesačne.

 

 

 

Veselickému sme sa pokúšali dovolať  na služobný mobil dva razy predpoludním a ceľkom tri krát popoludní. Štyri krát nezdvihol.  Piaty pokus dovolať sa viceprimátorovi a hovorcovi Veselickému bol úspešný čiastočne. Služobný telefón Veselický dvihol a povedal, že na kameru vyjadrenie neposkytne citujem: “za tú reklamu ktorú mi robiš tebe nie”.

Volený zástupca, poslanec MsZ, viceprimátor a primátorov hovorca Veselický platený z daní občanov Mesta Sereď  požívajúci status verejného činiteľa teda už niekoľko rokov selektuje, s kým sa baviť bude a s kým nie. Úmyselne a vedome diskriminuje občana, obyvateľa mesta, novinára  a médium napriek tomu, že toto zákon nepripúšťa.

Z vyjadrenia Veselického vyplýva, že by nemal problém s rozhovorom, ktorý by mu robil pozitívnu reklamu.  Teda vtedy, kedy by redaktor pred verejnosťou úmyselne zamlčoval fakty  a zistenia kontrolných orgánov napr. vo veci nezákonného vyplácania desiatok tisíc Eur z verejných financií práve jemu. Má teda verejný činiteľ Veselický záujem pred občanmi zakrývať pravdu? Aký má na to dôvod? Je snáď v niekoho záujme dokonca prípadné nevyšetrenie porušovania zákonov a “zahladenie” množstva nezákonností v seredskej samospráve?

Povinnosti  Veselickému písomnou formou uložil primátor mesta  Tomčányi a za ich plnenie mu viac ako 8 rokov Mesto Sereď vypláca aj odmenu / plat v nie malej výške. Medzi primátorom uložené povinnosti patrí aj “voči médiám plní funkciu hovorcu mesta”.  

Povinnosť alebo možnosť diskriminovať či ignorovať niektoré médium, redaktora či redaktorov sme v texte hľadali márne. Takéto konanie Veselickému ako verejnému činiteľovi neumožňuje ani žiaden zákon.

Primátor mesta Tomčányi napriek vedomosti o tomto konaní svojho zástupcu problém nerieši a za niekoľko rokov nápravu nezjednal. Z toho vyplýva, že s takýmto konaním svojho podriadeného súhlasí.

Vykonali sme ďalší pokus a Veselickému sme zavolali z telefónu druhej redaktorky média. Veselický mobil dvihol okamžite. Požiadali sme ho o rozhovor, ktorý vykoná redaktorka Majková. Veselický odmietol so slovami: “to je to isté, ako ty”.

Takže  teda  volený zástupca, poslanec MsZ, viceprimátor a primátorov hovorca platený z daní občanov Mesta Sereď  požívajúci status verejného činiteľa Ľubomír Veselický si verejne dovolí diskriminovať nielen jedného človeka, občana, obyvateľa mesta a redaktora média.

Vychádzajúc z faktov teda dnes môžeme povedať, že Veselický nemá problém diskriminovať a ignorovať oprávnené požiadavky občanov, obyvateľov mesta a plnohodnotných redaktorov medzinárodne registrovaného média, no zároveň nemá problém 8 rokov poberať plat /odmeny a finančné benefity vo výške takmer  150 000 Eur a to bez právneho titulu. (vychádzame zo zistení kontroly vykonanej hlavnou kontrolórkou Horváthovou, kde konštatovala niekoľko porušení zákonov)

Za smutné zistenie pre občanov a obyvateľov mesta považujeme hlavne to, že poslanca mesta, viceprimátora a primátorovho hovorcu ani len slovom nezaujímala téma rozhovoru, otázky a pod. Nezaujímajú ho teda problémy občanov, no nimi narobené a vo forme daní odvedené desiatky tisíc Eur  každý mesiac prijíma bez problémov a určite rád.  A to dokonca v podstatne vyššej sume, akú mu v roku 2018 umožňoval zákon prijať.

20190213152445_zastupca-primatora-poverenie-na-vykon-funkcie_5c6428ad998fe4.55331645

Hovoríte si, že celé zle? Áno a bude horšie. Ak samozrejme túto svojvôľu nezastavia občania a aspoň tí poslanci MsZ, ktorých rozhodnutiam predchádza aspoň aké-také zamyslenie sa nad problematikou ktorej sa týkajú. A ak toto konanie nezastavia orgány činné v trestnom konaní. Podnetov a poznatkov k veci majú dostatok.

K tejto téme sa vrátime onedlho novými zisteniami.

– – –

Z oficiálnej stránky Mesta Sereď:

BC. ĽUBOMÍR VESELICKÝ
Vo funkcii: od 27.12.2010
Adresa:  Mestský úrad Sereď, Námestie republiky 1176/10, Sereď
Mail: viceprimator@sered.sk

Postavenie zástupcu primátora

Zástupcu primátora na celé funkčné obdobie v zmysle zákona 369/1990. Zb. o obecnom zriadení v platnom znení vymenúva primátor a určuje mu aj rozsah právomocí a úloh. Viceprimátor má na funkčné obdobie 2018 – 2022 v písomnom poverení určený okruh úkonov a činností v tomto rozsahu:

A/ počas prítomnosti primátora mesta

 •  koordinuje činnosť komisií MsZ a zúčastňuje sa ich zasadnutí podľa pokynov primátora,
 •  koordinuje, prerokováva a rieši interpelácie poslancov, ich návrhy a podnety predložené na zasadnutiach komisií,
 •  zúčastňuje sa previerok, kontrol a vybavovaní sťažností a oznámení, ktoré uskutočňujú orgány mesta,
 •  schvaľuje pracovné cesty primátora mesta a poslancov MsZ,
 •  podieľa sa na zmenách koncepcie rozvoja jednotlivých oblastí života v meste,
 •  je oprávnený zastupovať mesto v oblasti spoločenskej, kultúrnej, voči médiám plní funkciu hovorcu mesta,
 •  koordinuje prípravu a priebeh volieb do NR SR, samosprávnych orgánov a pri vyhlásení referenda,
 •  zabezpečuje spoluprácu mesta so športovými klubmi a záujmovými združeniami,
 •  vykonáva dohľad nad plnením zmluvných vzťahov,
 •  plní úlohy podľa uznesení MsZ,
 •  predkladá rozpočet mesta,
 •  dohliada na webovú stránku mesta,
 •  plní aj iné úlohy podľa pokynov primátora.

B/ počas neprítomnosti primátora mesta

 • vykonáva úkony a činnosti uvedené v bode A/,
 • podpisuje záznamy v zmysle Registratúrneho poriadku na správu registratúry Mestského úradu v Seredi, pred svoj podpis pripojí skratku v.z. (v zastúpení),
 • podpisuje žaloby a podnety odosielané správnym orgánom, súdom, prokuratúre a orgánom PZ SR,
 • rokuje so štátnymi i neštátnymi orgánmi, fyzickými i právnickými osobami v oblasti majetkových vzťahov, administratívno-právnych vzťahov s výnimkou právomocí primátora, ktoré sú vymedzené v § 13 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v platnom znení,
 • zabezpečuje v spolupráci s prednostom úradu prípravu zasadnutí MsZ,
 • udeľuje plnomocenstvo na zastupovanie mesta v právnych záležitostiach.

Zástupca primátora

Určenie odmeny zástupcu primátora

Ing. Martin  Tomčányi, primátor  mesta  Sereď v zmysle  § 25 ods. 7 zákona č.  369/1990  Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov určuje zástupcovi primátora mesačnú odmenu vo výške 1350,- eur s účinnosťou od 1.2.2019.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie