Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Znovu tiekla kalná a na pitie nepoužiteľná voda

Miloš MajkoDátum06. 06. 2015 21:35:34TémaKvalita pitnej vody
200

Včera v popoludňajších hodinách poslanec MsZ  Michal Hanus na svoj  FB profil umiestnil fotografiu pohára s vodou, ktorú mu dodávateľ za jeho peniaze dodal  verejným vodovodom ako PITNÚ.

Ak si niekto mysli, ze toto je nieco ine ako voda, ktora nam aktualne tecie z vodovodu, tak sa myli. Je to VODA Z VODOVODU!

Podľa našich informácií získaných vo večerných hodinách, Michal nie je jediným zákazníkom, ktorý opätovne patrí medzi poškodených dodávkou vody, ktorá podľa stanoviska  hygieny  v takomto stave  NIE JE PITNOU, nakoľko voda nespĺňa kritériá stanovené príslušnými normami.

Včera počas dňa bol v mestskom rozhlase vyhlasovaný oznam, v ktorom boli občania informovaní, že napúšťanie bazéna majú zákazníci  ZsVS  konzultovať s dodávateľom vody, nakoľko pri väčšom odbere vody by mohlo prísť k jej znečisteniu z usadenín na potrubí.

Treba povedať na rovinu, že dodávateľ nijako neprinúti odberateľa, aby si život komplikoval nejakými oznamami a jednoducho sa môže stať (a verím že aj stalo), že k napúšťaniu bazénov došlo. Aj to totiž môže byť príčinou farby vody, ktorú  zákazník ukazuje v pohári.

Akosi som v ozname nezaregistroval (možno som len nebol dostatočne pozorným poslucháčom)  návod, ako účinne reklamovať stav, ktorý pravdepodobne nastal aj v prípade Michala Hanusa.

- - -

Bez okolkov si dovolím vysloviť nesledovné prirovnanie:  Pri kúpe chleba sa dozvieme, že v pekárni do cesta môže napadať potkania rodinka, ktorá sa za určitých okolností presúva popri nádobách s cestom. Ak náhodou nájdeme v chlebe chvostíky alebo nejakú tú paprčku  vieme,  čo to spôsobilo...

- - -

V akej kvalite je vám dodávaná v posledných dňoch voda z vodovodu?

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ       03.06. 2015   10:30    E-mail primatorovi mesta so ziadostou o zaujatie stanoviska k problemu

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, June 03, 2015 10:26 AM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko primatora mesta

Dobry den pan primator Ing. Martin Tomcanyi,

Obyvatel mesta, obcan a poslanec MsZ v Seredi  Dr. Michal Hanus na FB profile  uverejnil  svol postreh tykajuci sa kvality vody dodavanej do verejneho vodovou dodavatelom  ZsVS. Svoje tvrdenia podporil dolozil fotografiou. Nasledne po prevereni stavu u viacerych obyvateloch mesta, sme vo vecernych hodinach na  SOL jeho postreh prevzali a uverejnili.
http://www.seredonline.sk/clanky/znovu-tiekla-kalna-a-na-pitie-nepouzitelna-voda/

Pod clankom na  SOL  hned rano zacali  pribudat komentare od dalsich obcanov a tu napr.:

občan | 03-06-2015 06:21:27 |
Tu nejde o posledné dni, kalná voda tečie každý deň, zvykli sme si, na pitie varenie ju nepoužívame, kupujeme si v PET fľašiach, reklamovať sa nedá, problém je len pranie a sprchovanie,ale tam v Afrike sa kúpu v riekach špinavých a žijú. Nepomáhajú žiadne filtre, zanesú sa okamžite a pokial sú nové zoberú aspoň sedimenty,ale farba a smrad ostávajú. Tá voda je vhodná na zavlažovanie, mať bazén a nemať studňu je ako kúpiť nový Touareg a mať výplatu 380 eur :-)))Voda zo studni na cintoríne je menej závadná ako táto v rozvodoch, dajte si spraviť rozbor stojí to len 20 eur.

obcan | 03-06-2015 09:28:51 | Ide leto tak zase bordel z vodovodu, klasika za drahé peniaze.Čo nato primátor?Kontrolórka?Super platený manažér?Všetko ok?Už som sa bál, žeby sa stal zázrak a vrchnosť sa konečne postavila za ľudí a zatlačila na vodárov aby za dodávaný bordel niesli aj zodpovednosť.Ale to by sme museli byť zrejme v inej krajine.

Pan primator,
Ziadame Vas o zaujatie stanoviska k predmetnemu dlo sa vlecucemu problemu vacsiny obyvatelov mesta. Zaroven Vas ziadame  o Vase vyjadrenie obcanom, co konkretne 

1. Mesto Sered za posledne 3 roky urobilo s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
2. Ste Vy z pozicie primatora mesta urobili  s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
3. Na jednom z rokovani MsZ v minulosti ste sa Vy osobne odmietli postavit na stranu obcanov pozadujucich odskodnenie  od dodavatela za nekvalitny a neupotrebitelny tovar – vodu do vodovodnych rozvodov v domacnostiach a firmach. Pytame sa Vas, trvate na svojom stanovisku aj dnes?

Pan primator  pripominame  Vam, ze generealny riaditel dodavatel  Ing. Taric snahy obcanov riesit problematiku  v telefonate s nami PODMIENIL  vsetko konanie s nami VASOU UCASTOU  s tym, ze sa mame vo veci obratit na Vas a Vy stretnutie dohodnete.

Pan primator  Ing. Martin Tomcanyi, pripominame Vam, ze dodavka  nekvalitnej pitnej vody vacsine obyvatelov mesta nie je standardnym problemom  dodavatel – odberatel, ale ze ide o problematiku, ktorou je povinna aktivne sa zaoberat aj obec- mesto, ktoreho ste Vy statutarom a predstavitelom. Ste volenym zastupcom a teda obcania OCAKAVAJU  Vas AKTIVNY pristup k rieseniu problemov tykajucich sa vacsiny obyvatelov mesta.

Pan primator, ziadame Vas zaroven o Vase stanovisko, ci ste Vy ako voleny zastupca obcanov a predstavitel mesta  spokojny so stavom, ktory verejne prezentoval  obcan  Michal Hanus.

Vase stanovisko bude uverejnene bez zmien za predpokladu, ze nebude obsahovat reklamu inym mediam ci Vase odvolavky na Vase vyjadrenia pre ine media.  V pripade ze uvedene obsahovat bude, zo stanoviska budu pred uverejnenim odstranene vylucne linky a nazvy inych medii.

Pan primator, tento e-mail  umyselne nezasielame ako ziadost v sulade so zakonom  211/2000 Z.z. preto, lebo  Vam chceme opatovne dat sancu  informovat  obcanov  tam, kde informacie pozaduju a sposobom, akym ich pozaduju.

Odvolavame sa zaroven na  Vase tvrdenie v e-maili z tohto tyzdna, kde tvrdite nasledovne:   „Na otázky týkajúce sa výkonu mandátu primátora, ktoré mi boli od Vás doručené, som odpovedal vždy v zákonom stanovenej lehote.“

Dakujeme.
Za www.seredonline.sk  
Milos Majko

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie