Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

majko.sk
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

Poznať fakty je dôležité pri hodnotení prijímaných informácií

Miloš MajkoDátum04. 08. 2013 15:26:46TémaKvalita pitnej vody

Článok, resp. videorozhovor  Ivetky  Tóthovej s viceprimátorom mesta  Ľubomírom Veselickým  je úplne jasným a nespochybniteľným  dôkazom, čo  SOL je, pre koho slúži a či v médiu jestvuje akákoľvek cenzúra. 

Tento rozhovor je zároveň potvrdením toho, čo verejne bez problémov tvrdím už roky -  SOL nie je zmanipulovateľné a ovládané žiadnou stranou, skupinou ľudí a ani jednotlivcom. A pri tak striktnom dodržiavaní pred šiestimi rokmi zavedených jasných pravidiel,  SOL aj zostane médiom, na ktoré každý obyvateľ mesta bude môcť byť aj naďalej hrdý.  Pripomínam, že nezávislosť a pluralitu názorov  zabezpečujú práve všetci tvorcovia média, ktorých sú dnes desiatky a to napriek tomu, že nik z nich nikdy odo mňa za články nedostal ani jediný halier/cent.  Možno práve to spôsobuje, že autori článkov píšu to, čo skutočne žijú, cítia, sú ochotní či schopní písať. A práve predmetný článok je presne o tom.

Ivetka urobila rozhovor podľa seba, s nikým zo  SOL ho nekonzultovala  (ani nemala dôvod), jedine ona za jeho obsah zodpovedá a nik jej nemôže do neho hovoriť, upravovať ho či prikazovať jej, ako ho má, či mala urobiť.

Rozhovor s Ľubomírom Veselickým sa nachádza tu:   http://www.seredonline.sk/clanky/vyjadrenie-lubomira-veselickeho-k-problemu-s-pitnou-vodou-video/

Diskusia pod článkom je vecou autora. Výlučne autor sa rozhoduje, akú úroveň diskusie pod konkrétnym článkom povolí. SOL a ani ja osobne nikdy proti vôli autora do rozhodovania autora článku nezasahujeme. Pod týmto článkom a rozhovorom zostala diskusia obmedzená výlučne pre registrovaných čitateľov menom a priezviskom.

- - -

Po vypočutí si rozhovoru - odpovedí viceprimátora mesta človek bez znalosti skutočného pozadia jednotlivých tém rozhovoru musí nepochybne nadobudnúť dojem, že mesto  Sereď je úplne sterilnou oázou pokoja a bezproblémového fungovania  samosprávy s priam idylickým štýlom života všetkých jeho obyvateľov. Nepoznáme tu problémy, nemáme starosti a ak nejaký ten problém sa aj vyskytne, tak sú za neho zodpovední  výlučne nejakí nespokojní ľudia, ktorí za ten svet nechápu, ako svojimi nevhodnými vystúpeniami nabúravajú kľudný život v meste, úplne bezchybnú prácu samosprávy a dokonca snáď tvoria zlý obraz o meste na verejnosti.

Ospravedlňujem sa, no na mňa vyjadrenia  pána viceprimátora mesta takto zapôsobili.

- - -

Keďže ja do veci vidím podstatne hlbšie, bol som na zastupiteľstve, na ktorom ako jediný poslanec  MsZ  hlasoval proti prerokovávaniu bodu  "špinavá voda a výnimočná situácia v meste s ňou"  práve poslanec Veselický, mám na vec názor iný.

Iný názor na vec mám aj preto, lebo práve ja som v pondelok prakticky celý deň telefonoval kade tade na  ZsVS, viceprimátorovi  Veselickému, s rozčúlenými obyvateľmi mesta, s mamičkami, ktoré boli bezradné, lebo nevedeli, či svoje batoľatá  v tom tečúcom humuse môžu aspoň kúpať... A žiaľ ja do toho vidím aj preto, lebo všetci od dodávateľa špinavej vody do verejného vodovodu buď telefóny nedvíhali, mali ich vypnuté, alebo hneď na úvod rozhovoru mi jasne a zrozumiteľne oznámili, že so mnou majú zakázané komunikovať.

Zároveň do problematiky vidím aj preto, lebo sa s ňou intenzívne stretám a venujem sa jej už šesť rokov. Komunikujem s kompetentnými a bol som na mnohých stretnutiach s poškodenými, poškodzujúcimi, volenými funkcionármi a - aj ja dostávam humus zvaný pitná voda hodne často do mojej nehnuteľnosti.

Nemôžem opomenúť fakt, že dnes ma už ťažko bude niekto presviedčať, že problém je v rozvodoch desiatok bytoviek, stoviek bytov či rodinných domov v meste. Sedem dní intenzívnej makačky na danom probléme nás, tím občianskej iniciatívy vycvičilo a my vieme, od koho čo máme čakať. Na čo sa pripraviť a ja osobne tvrdím známe - čo ma nezabije, to ma posilní...

Chápem, že hovorca primátora mesta má v pracovnej náplni robiť pozitívne  PR  a obhajovať  kroky vedenia mesta pred občanmi. Pýtam sa však - za každú cenu? Je férové voči obyvateľom mesta ale aj voči samotnému vedeniu ísť až takto ďaleko?

Mohol by som urobiť podrobný rozbor vyjadrení  Ľubomíra Veselického v danom rozhovore. Zatiaľ to neurobím úmyselne. Koniec koncov, na to je stále priestor a mám na to aj svoj dôvod. Pokúsim sa spoľahnúť na sebareflexiu a dám teda priestor samotnému  Ľubomírovi Veselickému. Povedať občanom pravdu. O tom, prečo napriek našim verejným výzvam   vedenie mesta dlhodobo  nekonalo vo veci  objektívneho zisťovania,  aká nám tečie voda v prípade  častých havárií, čo obsahuje a či je vôbec pitná. A o tom, prečo neustále hovorí o úplne inom, ako hovorí tím občanov so šanónom písomných materiálov a hodinami video a audio záznamov.

Teória hovoriť za každú cenu, aj keď nie k veci, no hovoriť a zahltiť verejnosť s informáciami, v tomto prípade úspešaná byť nemôže. Nejedná sa o hru s fazuľkami. Ide o veľa a nepodceňoval by som túto mimoriadne závažnú kauzu týkajúcu sa tisícov obyvateľov mesta.

Tu sa totiž nejedná o dišputu či anonym tak alebo onak. Tu ide o konkrétnych ľudí, ide o konkrétny vážny problém a o zdravie našich detí. A občania majú pravdu. S týmto esom v rukáve sa nepracuje zase až tak ťažko...

Napriek tomu, že Ľubomír Veselický verejne odmietol  žiadosť o informácie vo verejnom záujme, s médiom v tak krízovej situácii ako hovorca mesta a volený zástupca vôbec nespolupracoval, neváhal do média sa vyjadriť svojim takmer monológom a spôsobom jemu vlastným znásilňovať pravdu. 

Presne ako pred voľbami a následne po nich. Na niečo SOL vhodné nie je a na iné je to ideálny prostriedok na šírenie informácií. Hlavne, že na náklady niekoho iného.

Takže uvidíme, kto nakoniec verejnosti samotné fakty predloží.  My sme pripravení.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 4
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie