Chudobný občan = chudobný štát
Štatistiky prinášajú rôzne údaje týkajúce sa hospodárstva Slovenskej republiky a ekonomickej situácie jej občanov. Stovky tisíc ľudí sa čudujú, kde sa v nich berie cez 800,- Eur vysoká priemerná mesačná mzda, keď väčšina zamestnancov domov reálne nosí v dobrom prípade 5 stoviek, v tom horšom, nie však v ojedinelom minimálnu mzdu.
V posledných dňoch sa minister Richter nechal počuť ako sa Slovensku výborne darí a že nezamestnanosť opätovne klesla. Možno až 40% ľudí mu aj uverí, keďže mnohí stále nechápu, aké je jednoduché štatisticky znížiť nezamestnanosť - ak bude záujem aj o 50%, stačí na to vytvoriť nové pravidlá, ktoré potrebný počet uchádzačov z evidencie pracovného úradu jednoducho vyradia.
V posledných dňoch sa pochválila aj vláda, že ušetrili toľko aby bola povolená dlhová brzda a budúci rok mohli míňať viac. Zabudli však dodať, že ušetrili nie na sebe, ale na občanoch, no míňanie smerom k občanom už také isté nie je. Presne, ako v poslednom populistickom kroku pre dopravu vlakmi zadarmo pre vybrané skupiny občanov. Aj tu totiž nie je informácia tak úplne kompletná. Železnice sú aj vďaka neschopnému managementu permanentne v strate a akákoľvek súčasným spôsobom cielená 100%-ná zľava znamená jednoducho pozitívnu diskrimináciu. Povedané zjednodušene, zhruba jedna polovica obyvateľov bude cestovať zadarmo, čo zaplatí polovica druhá.
Mám pocit, že náš národ je manipulovateľný najjednoduchšie. Minimálne zo všetkých okolitých. Jedna vláda za druhou mu nakladá na chrbát úsporné balíčky a on znáša plaziac sa v chudobe s pokorou a odhodlaním za každú cenu držať hubu, aby nestratil ten posledný žvanec, ktorý mu ešte zostáva na prežitie.
Dnes si hovoríme, že sme vyspelá krajina v srdci Európy, len iná oveľa relálnejšia štatistika hovorí niečo iné. Minulý týždeň uverejnený graf Eurostatu v jasnej nahote ukázal z čoho vlastne na Slovensku musí väčšina občanov žiť. Priemerná čistá mzda je napr. v Grécku asi 2x taká vysoká ako na Slovensku, v Taliansku pomaly 3x taká vysoká, vo Francúzku, Nemecku, Rakúsku skoro 4x väčšia, Luxembursku dokonca dosahuje výšku 3 100,- Eur a vo Švajčiarsku skoro 5 000,- Eur. Ešte aj v susednom Česku je o stovku vyššia a o pár šestákov menej si v čistom domov odnášajú akurát Poliaci a Maďari. V porovnaní s tými prvými menovanými sme v tak neskutočnej nevýhode, až by to nemalo byť potrebné vysvetľovať. Euro máme totiž rovnaké a ceny v mnohých prípadoch vyššie ako v spomenutých krajinách, ktoré sú členmi Eurozóny.
Tak toto je teda realita na Slovensku.
V minulých dňoch si pre šou zložené aj z veľavravných vtipov o cestovaní na železnici mnohí ľudia nevšimli aj druhú stránku mince. A to, mnohé úpravy v daňových zákonoch a iných pravidlách, ktoré opätovne dajú väčšine drobných podnikateľov poriadnu po papuli. Vyzerá to tak, že na Slovensku opätovne platí, čím horšie tým lepšie.
Komentáre k článku:
UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.