Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Miloš Majko

Označenie inzercie

  Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
Kazachstan Astana 2017
Označenie inzercie
Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia DONBAS 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedícia Moldavsko - Podnestersko - Ukrajina   2015
Označenie inzercie
Obcan rozhodni -MAJKO
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
Na zamyslenie...
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Historické fotografie
Sereď
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie
Linky
Videá

"Ľudia to budú zase vyhadzovať za týteš alebo to všetko budú hádzať do komunálneho odpadu a nebudú separovať" – občan o problémoch na Zbernom dvore

Už počas stredy nás kontaktovalo niekoľko občanov s podnetom týkajúcim sa fungovania Zberného dvora a možnosti odpad legálne v jeho priestoroch odovzdať. Vychádzajúc z informácií občanov, ľudia odpad privážajúci na Zberný dvor  boli pracovníkmi otočení s tým, že odpad majú vyviezť na skládku do Pustých Sadov. Tam od nich ale odpad prevziať odmietli.

 

Poznámka redakcie: Obdobné skúsenosti vieme potvrdiť, skládka odpadov odmietla od fyzických osôb odpad odobrať aj za poplatok. Písali sme o tom tu: http://archiv.seredonline.sk/clanky/vedenie-mesta-hovori-o-obavach-z-mnozstva-odpadu-tvoreneho-zamestnancami-z-tretich-krajin-legalnu-likvidaciu-ale-prakticky-neumoznuje/

a tiež tu:  http://archiv.seredonline.sk/clanky/problem-s-legalnou-likvidaciou-odpadu-podla-objemu-obcanmi-stale-trva-hovorca-veselicky-nedviha-telefon-co-robi-primator-tomcanyi/

Na sociálnych sieťach obyvatelia mesta verejne odhalili ďalší problém. Ten sa týka priamo odoberania recyklovaných odpadov zpred rodinných domov.

Pani P čo dnes lepila červené nálepky na vrecia zo separovaným odpadom,ja nemám 10 vriec na každý papierik fľašu kartón plechovku plast či fólie,a nakoľko by som to plnil bohvie koľko aby mi to zavadzalo a smrdelo doma,takže keď sa to bude opakovať a nezoberú mi tie sakle ktoré tam budú tak vás môžem j*bať z vašim triedením odpadu a budem to dávať do smetiaka
Pod týmto statusom na FB za krátku chvíľu pribudlo niekoľko príspevkov. Aj tieto:
Angelika Danisova Velcicka Ludia im prestanu recyklovat,…do jedneho vreca sa da akoze este ako roztriedit odpad?To co je za somarinu?
Eobert Autodoprava Gasparik Presne tak a keby vies co porobili na zb dvore ake zmeny tak by si odpadol uz sa nic neda ani na zb vyhodit iba nabytok a drevo ostatne pekne do Pustich Sadov na skladku a vsetko spoplatnili.Ludia to bidu zas hocikam vyhadzovat ale hlavne ze bude zb dvor prazny
Angelika Danisova Velcicka Eobert Autodoprava Gasparik im uz fakt hrabe,…chcu aby ludia recyklovali,aby neboli cierne skladky,…a teraz “TOTO”,…vatsina ludi sa na nich vykasle,…
Eobert Autodoprava Gasparik Angelika Danisova Velcicka Ked budu chciet obcania vyhodit na zb dvor bordel co tak ho poslu pekne na skladku do Pusich a je to platene vsetci co chodia na zb dvor sa stazuju a nadavaju ja tu poznam ludi ved im vozim no viem si to predstavit ako totu bude okolo cimziakou a vahu pod tytesom vyzerat cele zle uz mali vcera tu cest s jrdnym obcanom co im pred mesky urad vysipal sadrokartony
Angelika Danisova Velcicka Eobert Autodoprava Gasparik neviem,co chcu tymto dokazat,preco rusia zabehnute a hlavne dobre veci.Este sa nezbavili starych ciernych skladok a uz budu nove.Ten,kto toto vymyslel,asi nezije z ludmi.Ved je to postavene na hlavu.
Peter Makovec Ľudia to budú zase vyhadzovať za týteš alebo to všetko budú hádzať do komunálneho odpadu a nebudú separovať
Zuzana Makovcová Šubova Ved vsetko sa tu tak robi aby sme si vsetko komplikovali ☹️
Vict Orio Dávajú vrecia na odpad koľko krát sa stane že človek vyloží 10vriec dajú 5 alebo aj vôbec . V Seredi sa recykluje podľa určitych enviro manažérov len plasty a tým majú na mysli len pet fľaše a papier kancelársky či reklamné letáky a ostatné je komunálny odpad ,ktorý patrí na skládku 😂 pritom ostatné druhy plastov a papierov sa v iných krajinách recykluju bežne ,pretože , ako každý normalny človek vie že je milión druhov plastov . V tomto prípade si mal niečo iné tak ti to nezobrali a pýtam sa aké je teda riešenie ? Budeš to mať pred domom ?.týždeň ,mesiac , rok ? Je lepšie ak to nezoberu odpadové služby mesta , za ktoré platia aj občania ? Pamätám roky keď popri váhu a okolí boli v prírode odpady už sa to konečne z časti podarilo eliminovať no ak to bude takto , tak z nenávisti budú občania mesta robiť to isté … Zachvílu nech neberú smeti vôbec a nech posialaju len zvýšené faktúry za smeti 😂💩 ale je to mega mesto toľko sa tu robí pre občanov 😂💩
Michal Hanus Na nasej ulici zostali snad vsetky vrecia. Jedine, k comu to bude viest, je kopec ciernych skladok. 😡
Na svojom FB profile poslanec MsZ Michal Hanus zverejnil túto informáciu:

Nakoľko sa množili informácie o nepozbieraných vreciach s plastovým odpadom Vás chcem informovať o tom, že prišlo k zlyhaniu ľudského faktoru a dnes prebieha dodatočný zber týchto vriec.

A ďalej z diskusie:

Slavomír Pilát Odstraňovanie čiernych skládok bude lacnejšie ?
Michal Hanus Aj kelimok z jogurtu musis umyt pred tym,ako ho das do plastov. Aky to ma zmysel,ked pustas vodu, nalepky z pet flias mame davat dolu. Zasnem. A neviem, kto o tomto rozhodol.
Slavomír Pilát Toto je veľká cesta späť😡
Michal Hanus Ja sam som zvedavy, aky dopad to bude mat. 😢
Slavomír PilátNo taký,že za takéto zlé rozhodnutie pár ľudí zaplatia všetci obyvatelia mesta
Z uvedenej diskusie vidieť, že občania skutočne rozmýšľajú a že sa im konanie za ktoré je zodpovedné vedenie mesta nepáči.
Za svoje peniaze nechcú ďalšiu buzeráciu a ďalšie povinnosti uložené im na základe jednostranného rozhodnutia konkrétnej osoby. Vieme vôbec kto je tou osobou? Zaručene vieme len to, že za konanie úradníkov voči verejnosti  zodpovednosť nesie primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi. Práve on si musí urobiť poriadok na úrade. Ak to nechce alebo nedokáže, je to na ňom.
Informácie zverejnené občanmi sme sa snažili konfrontovať s vedením mesta a preto sme vykonali dva telefonáty viceprimátorovi  Ľ.Veselickému na jeho služobný mobil predpoludním  a dva telefonáty popoludní. Ani raz počas pracovnej doby služobný mobilný telefón viceprimátor a hovorca primátora Veselický nedvihol a to napriek tomu, že komunikáciu má priamo v popise práce. Posledný pokus bol úspešný, no len z časti. K otázkam zaujímajúcich obyvateľov mesta sme sa nedostali. Verejný činiteľ Veselický stále viac žije v nejakej paralelnej realite. O tom ale v samostatnom článku už dnes večer.

Vedenie  Mesta Sereď teda otázky týkajúce sa vecí verejných a priamo obyvatelov mesta nezaujímajú.

Za dôležité považujeme pripomenutie faktu, že občania boli pravdepodobne zámerne od brány Zberného dvora poslaní na inú skládku opdpadov, čím im boli konaním konkrétnych osôb spôsobené problémy, finančné náklady a boli obraní o svoj čas, ktorý ma rovnako hodnotu.

Pýtame sa týmto verejne primátora mesta  Martina Tomčányiho, ako sa Mesto Sereď stavia k takémuto konaniu zodpovedných osôb? Poskytne Mesto Sereď občanom kompenzácie a náhrady spôsobených nákladov?

Pre zistenie názorov občanov na spôsobenú situáciu otvárame pod týmto článkom diskusiu, v ktorej očakávame skúsenosti občanov s odvezením odpadu na Zberný dvor počas posledných dvoch dní a ich podnety a otázky voči vedeniu mesta.

Jedná sa o veci verejné a tak názory občanov vyjadrené aj na sociálnych sieťach nevyhnutne musia byť podkladom na riešenie zo strany zodpovedného štatutára a primátora mesta   Martina Tomčányiho.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
Mladi reporteri
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
Foto Atelier Majko
Označenie inzercie
Reporter24.sk - Slovenský spravodajský portál - internetová televízia
Označenie inzercie
Považie On Line
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Označenie inzercie
BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Bratislava nahlas
Označenie inzercie
Sered On Line
Označenie inzercie
Ján Budaj
Označenie inzercie
INFOSLOBODA
Označenie inzercie
Bratislava Live
Označenie inzercie
Orava-Kysuce
Označenie inzercie
CYKLOCESTOVANIE
Označenie inzercie
Novohrad a Podpolanie
Označenie inzercie
Policia On Line
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre
naEXpediciu.sk - cestovetelsky portal
Označenie inzercie

Milos Majko

Create Your Badge
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Kniha Nezna revolucia Mytny
Označenie inzercie
Expedicia Jordansko Izrael
Označenie inzercie
Cestovanie 1B
Označenie inzercie
Bottom panel

© majko.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na majko.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign

BEZPECNE MESTO
Označenie inzercie
Obcan rozhodni
Označenie inzercie
ALBANIA dovolenka 2014
Označenie inzercie