Slovinsko chráni zdroje pitnej vody najvyššou právnou úpravou
Slovinsko dodatkom k základnej listine práv a osôb ustanovilo prístup k pitnej vode ako základné právo občanov teda, ako reakciu na všeobecné snahy o komercionalizáciu vodných zdrojov. Na návrhu sa zhodlo 64 z 90 poslancov a takýto dodatok presadzoval aj slovinský premiér Miro Cerar. Práve premiér uviedol, že štát musí chrániť vlastné zásoby vody na najvyššej právnej úrovni.
Aktivity niektorých aktivistov v nedávnej minulosti viedli k obdobnej snahe a vládna strana určité kroky v tomto aj urobila, no treba si uvedomiť, že paragraf "je preto pokrútený", aby v prípade potreby mal čo najširší výklad. Snáď sa aj my raz dožijeme aspoň takej ochrany pitnej vody, akú súčasný predseda NRSR vyžaduje pre symboly štátu vystavené vo vestibule parlamentu, za ozbrojenou ochrankou policajného zboru.
Komentáre k článku:
UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.